Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 20 évesen magas vérnyomás?

20 évesen magas vérnyomás?

Figyelt kérdés
20 éves fiú vagyok és a vérnyomásom jóval 150 és 160 között van ,a középső 80-95 között enyhe szédülést érzek csak ,ezelőtt kb 120/75 volt de eddig úgy mértem hogy az érre tettem a mandzsettát de ma meg úgy ,hogy az értől kb 2-3centire és igy mért magasat..dohányzok de már 1 hete csak naponta 3at szivok.mitöl lehet? roszul mérem?

2019. febr. 7. 01:55
 1/5 anonim ***** válasza:

ülj legalább 1 percig nyugodtan és csinálj 3 mérést egymás után. és ne cigi után mérd le. ha úgy is magas akkor menj el orvoshoz (mellesleg ne cigi után mérd)


A szédülésed valószínűleg a nikotin miatt van 1 hete dohányzol nincs hozzászokva a szervezeted, mellesleg az beszűkíti az ereket ami magas vérnyomást okoz. Inkább ne cigizz, később úgyis megbánnád.

2019. febr. 7. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit még biztosan nem szívtál,hogy ettől legyen magas vérnyomás.Mandzsetta legyen a kar hajlat felett.Előtte menj el pisilni,a húgy hólyag lehetőleg üres legyen.A lábakat nem szabad méréskor X be tenni .Nagyon meg kellene vizsgálni mitől is van ez fiatal korban .Erre a vérnyomás csökkentő nem lehet a megoldás .

Nálam agyi eret tisztitottak ki,igaz ez már a hál előtti órákban volt,és vérnyomásom teljesen normálisra állt be .

Reggel 120-130 közötti értékek nappal 130-136 ,este 136 körüli értékek vannak.A műtét miatt naponta 3 x kell

mérnem.Igaz,korban már a másik véglet felé közeledem.

Szédülést nem csak a vérnyomás okozhatja .

Szem ,és a fűl is .Magas vérnyomás még fűl zugás,fülcsengést is okozhat.Akinek ilyen kialakul,az aztán ebből nem vergődik ki .

2019. febr. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem fogalmaztam meg bocsánat nem 1 hete cigizek már úgy 4 éve csak 1 hete 3 szálra csökkentettem és leszokóban vagyok,most mértem és.már jobb 135/77 nyugalmi állapotban lehet csak így este megy fel nagyon kicsit elég stresszes is vagyok lehet az is közrejátszik és mostanában nem is mozgok sokat picit magam alatt vagyok.

De köszönöm a válaszokat. ha ma még nagyon felmegy akkor holnap megyek orvoshoz.

2019. febr. 7. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Fentebb írták hogyan mérd. Ha rendszeresen magas akkor mindenképpen utána kell nézni mi az oka. 20 évesen nem normális a 150 Hgmm.

Itt mi semmiképpen nem tudhatjuk az okát mert legalább 4-5 féle betegség is csinálhat magas vérnyomást. A háziorvosod segíthet abban, hogy merre indulj.

Szakorvosok aki foglalkoznak vele: kardiológus, nefrológus (vesegyógyász), ideggyógyász, endokrinológus (a hormonokkal foglalkozó szakorvos)

2019. febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

már szerencsére helyreállt már 130/70 ,130/75 között van ,szerintem csak a pánik miatt volt mert elég sokat szorongok de már jobb.

köszi a válaszokat:)

2019. febr. 16. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!