Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet az, hogy sűrün,...

Mitől lehet az, hogy sűrün, naponta 20-30 percenként van vizeletem?

Figyelt kérdés
Ugyebár a napi 2-3 liter folyadéknak megkell lenni amit beviszünk a szervezetünkbe. Sajnos nálam az a probléma ha egy pohár vizet is iszom kis idő múlva mennem is kell,mert már úgy érzem,hogy feszül a húgyhólyagom anyira kell pisilnem ,de viszont sok is a vizeletem. Azt is kipróbáltam már,hogy nem itam csak egy litert egy napon és mégis annyit pisiltem,hogy nem győztem wc-re járni. Nem ingert érzek,hiszen van vizelet rendesen,több is mint kéne. Mit lehetne ez ellen tenni?
2008. nov. 8. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ez komoly betegségekre utalhat, pl: cukorbetegség, agyfüggelékmirigy-betegség (a vízvisszaszívó hormon hiányos működése), belgyógyászati vesebetegség. Komolyan kell venni! Sürgősen keresd fel a háziorvosod!


Üdv: dr. Szalai Krisztián

2008. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Fel is keresem mielőbb a háziorvosomat.


Amúgy a vesémmel már volt probléma,mert hat éve veseköveket távolítottak el műtéttel mindkét vesémből.

2008. nov. 8. 22:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet vesemedence-gyulladás, de sima felfázás is. Én urológust ajánlanék, ez a szakterülete!

Jobbulást!

2008. nov. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy kis elletmondást érzek abban, hogy 20-30 percenént kell pisilned, és ilyenkor sokat is pisilsz, de ugyanakkor csak napi 1 litert iszol. - Ugyanis az ember csak annyit tud pisilni, amennyi folyadékot bevisz a szervezetbe. (Rövid időre többet is tud, amikor a testben felhalmozózott vizenyő kiűrűl, de ez csak átmeneti.) Ha 20-30 percenként pisilsz 1 liter mebivása mellett, akkor alkalmanként kevesebb mint 1 decit ürítesz, márpedig ez nagyon kevés, hiszen a normál hólyag kapacítása 300-500ml. Vagyis nem a túl sok vizeletkiválasztás a baj oka, hanem a hólyag túlzott érzékenysége kis teltség mellett is.

Ennek több oka is lehet. - Gyulladás, hólyagkő, fokozott hólyagaktivítás stb.

De milyen régen tapasztalod ezt???

Mindenképpen igyál legalább 1,5-2 litert naponta, ez kell a szervezetnek. Ha e mellett több mint hatszor kell pisilned akkor tényleg érdemes dokihoz menni.

2008. nov. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a legutolsó válaszadó véleményét ,de kérlek olvasd el figyelmesebben amit írtam. Nem volt szó benne arról,hogy napi egy liter folyadékot viszek be a szervezetembe.
2008. nov. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!