Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaműtét, bemetszés,...

Fitymaműtét, bemetszés, körülmetélés tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Egy ideje fent áll az, hogy a fitymám egy szakasza száraz, ami néha berepedezik és vérzik. Ezen a területen szokott kialakulni szűkület, ami van, hogy enyhébb vagy durvább. Mindkét esetben hátra tudom húzni teljesen, mereven néha szűk, de nagyon ritka, hogy akkor fáj. A doki írt fel Pimafucort kenőcsöt, de mondta az urológiát is. Amint tudok időpontot kérek, a kérdésem az lenne, hogy volt-e valakinek hasonlóban része?

2019. máj. 2. 19:21
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Igen, ezt kb 2 éves korban szokták elvégeztetni a gondos anyukák. Ma meg már nem is törődnek a fiacskájukkal. Csináltasd meg, nem fog fájni.
2019. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha mereven és gond nélkül hátra megy a fityma, akkor szerintem, személyes véleményem szerint nem szükséges a műtéti beavatkozás, a kenőcs bőven elég. Neked kell eldöntened, hogy mit szeretnél választani.


- A bemetszésről elég rosszakat hallottam őszintén szólva orvosoktól, illetve a neten más fórumokon is. Elvileg nemcsak, hogy esztétikailag nem szép az eredmény (egy darabka ki lesz vágva a fitymádból), de könnyen visszahegesedik, amitől kialakul szűkület.


- A körülmetélés a "radikális" megoldás, ez biztos megoldja a problémát, de kérdés, hogy szükséges-e egyáltalán megválnod egy olyan bőrtől, ami nem okoz problémát. Egyébként a körülmetélésnek is van két verziója: részleges és teljes. A részleges esetében több fityma megmarad, a makk csak részben lesz fedetlen.


Én ha a helyedbe lennék, kenegetném pár hétig, hónapig, s ha elmúlik a berepedezés/vérzés, akkor nem gondolkodnék a műtéten. Ha a műtétet választanám, akkor viszont semmiképp nem választanám a bemetszést.

2019. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
45%

Lehet ha elmenntl urológushoz akkor krémmel lehetne kezelni,mert nem tudjuk mi váltja ki,alergia is lehet akár.


A metélést kerüld el ha lehet,csak súlyos fitymaszükületnél van rá szükség.De orvoshoz menj el.

2019. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!