Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A körülmetélésnek mik az előnyei?

A körülmetélésnek mik az előnyei?

Figyelt kérdés
Fitymaszűkületem van, és jövő hónapban metélnek körül. Sok rossz tapasztalatot olvastam róla, viszont sokan vannak, akik nem bánták meg. Tudom, hogy erre van más megoldás is, bemetszés, vagy fitymaplasztika, de arról azt olvastam hogy úgy nem lesz valami szép látvány. Majd a műtét után mit lehet tenni a gyorsabb gyógyulás érdekében, és hogy a makk ne legyen száraz, foltos?

2014. júl. 14. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Én is körülmetélt vagyok szintén fitymaszűkület miatt, szintén nem bántam meg.

A bemetszéssel nem csak az a baj hogy nem szép, hanem sokszor ugyan úgy vissza szűkül utána.

2014. júl. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a legnagyobb előnye az volt, hogy megszabadultam a fitymámtól, ami addig megkeserítette az életem. Azóta semmi problémám, önbizalmam is visszatért.
2014. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És az mennyire igaz, hogy érzéketlenné válhat a makk?

Azt is hallottam, hogy mivel a fitymában rengeteg ideg van, amit ezzel eltávolítanak, tovább bírom az ágyban.

És higénikusabb is lesz? Tehát nem fog szagosodni?

2014. júl. 14. 13:32
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Akinek nem volt tökéletes a fitymája ,az nem is tudhatja milyen ez a valóságban .örül,hogy megszabadúl tőle.Jól írod kérdező,az érző idegvégződések milliói is távolítva lesznek.Sehol a testünkön nincs ennyi,mint itt.Makkról meg mind el is tünik .Ezért birják kicsivel tovább szexet,de akkora sexuális érzelmet sosem fognak érezni,mint a fitymával rendelkezők .A hynéniáról nem akarok beszélni,mert akinél ezen múlik,az húzza le magát .
2014. júl. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát, mivel a körülmetélést általában fitymaszűkület miatt csinálják, múlhat ezen. Ha a fityma nem megy teljesen hátra, akkor nem feltétlen lehet minden helyen alaposan megtisztítani a makkot.
2014. júl. 14. 22:55
 6/17 anonim ***** válasza:
63%

Egy bemetszést is meg lehet csinálni jól, meg egy fékátvágást is, ez első sorban orvosfüggő. Nekem volt bemetszésem, ahogy a fitymafékemet is, és mindkettőt jól megcsinálták, nem vészes az egész, szóval én ezt nem jelenteném ki ennyire egyértelműen, hogy nem szép, mert ez sem mindenkire igaz.

Az önbizalom meg nem ettől függ, hogy fitymaszűkületed van-e, hanem hogy hogyan gondolsz rá, és hogyan vélekedsz róla? Hogy engeded-e, hogy megkeserítse neked az életedet az a gond, ami neked van, akár a szűkületed, és félj-e tőle, vagy nem engeded és úgy is élsz?

2014. júl. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
17%

A bemetszés és a fityma plasztika is szépen gyógyul és sokall jóbban és gyorsabban mint a körülmetélés,tehát ez hazugság hogy ne gyógyulna szépen.


Most gondolj bele,levágják a fitymád egy részét és az egészet összevarrják a makk alatt,hát bőven látszik a heg ott,sokall nagyobb a heg,a vágás nyom,míg bemetszésnél a pénisz alján vágnak,nem annyira látható az egész.


Plusz sokaknak nem teszik a metélt pénisz,éjjel-nappal ott villog a csupasz makk,amitől a makk érzékennyé is válhat,foltosodhat.Sokaknak van erről rossz tapasztalatuk. és lassan is gyógyul a metélés 4-6 hét a teljes gyógyulás,egy nyilvános vetkőzőbe meg megbámulna,be szólhatnak.


Jobb a fitymás pénisz,az nem beavatkozás eredménye,az természetes,míg lehet hulyogatni a metélt pénisz nem természetes kinézet.


Én metéltetném körül magam,az egyáltalán nem valami szép és igen lassan gyógyul.A fityma nem hiába van ott és amikor nem nagyon durva szükületről van szó tuti hogy nem vágatnám le a fitymám.

2014. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
17%

6/7,-nek telejsen igaza van,ha nem kell nagy beavtkozás,nagy rész eltávolítása tuti nem metszetném a testem össze-vissza,a másik meg lehet olvasni hogy körülmetélésnél is foltos,érzékeny lett a makk,nem lett szép a heg,nagyon látszik.Beszólnak,le zsi ...óznak stb!HOl szép ez?-Sehol.

Biztos nem sietném el a döntést.

Persze hogy ha szükülete van valakinek akkor nem kellemes,de nem a legdrasztikusabb megoldást választanám.

2014. júl. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Olyanok terjesztenek rémhíreket akik nincsenek körülmetélve. Azok számolnak be negatív tapasztalatokról akiknek ott figyel a fitymájuk. Én körülmetélt vagyok saját elhatározásból esztétikai okok miatt. Sokkal jobban érzem magamat így. A fityma az emberré válás során ott maradt amikor még bokrokon ugráltak át az ősein, manapság semmi szerepe nincsen. A szex is tökéletesen működik nélküle.
2014. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem ronda látvány a metélt pénisz és ugyan úgy el lehet rontani a metélést,sőt sokall nagyobb beavatozás mint egy kisebb műtéttel megszünteti a fitymaszükületet.A metélés sivatagi népektől ered,ahol nem volt mód tisztálkodásra,tehát nem éppen a kulturált népekre jellemző,durva módon végezték,ha valakit akarata ellenére metélnek körül az csonkítás.

Én az ész nélküli és mondani való nélküli agyon tetoválást sem támogatom amit divat miatt végeznek és a pircingeket,fültágítót sem.

2014. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!