Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Alacsony, de még épphogy...

Alacsony, de még épphogy referenciaértéken belüli tesztoszteronszint esetén milyen opciók vannak?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok. A tesztoszteron szintem 11,5 nmol/l (=330 ng/dl), a referencia tartomány 10-30 nmol/liter, illetve 300-1100 ng/dl). Viszont ugye a referencia tartományba beletartoznak az elhízott, 70+ éves férfiak alacsony értékei is, így véleményem szerint az enyém rettentő alacsony. A huszonévesek átlag referenciatartománya 23-30, még az átlag 60-65 évesé is magasabb mint az enyém.


A tünetek közül leginkább a fáradékonyság, levertség jellemző rám. Továbbá energikusság, életerő, motiváció, versenyszellem hiánya. A legjobban az zavar, hogy annak ellenére hogy eleget alszom (7-9 óra), minden egyes nap 7-8 óra ébrenlét után rettentő álmos és fáradt leszek, koncentrálni sem tudok. Így amikor tehetem du. is alszom 1-2 órát, hogy este használható legyek. Ha nem alszom, akkor semmihez nincs kedvem, mindenféle aktivitás megerőltető. Ez nem újkeletű dolog, kb. 10 éve folyamatosan ez a helyzet. Libidó csökkenés, izomvesztés, merevedési zavarok (még) nem jelentkeztek. De ez a fáradékonyság ez tönkreteszi az ember életét.


Rendszeresen sportolok, edzőterem heti 4x, futás heti 1x. 183 cm vagyok, 80 kiló, nagyjából 13% testzsírral. A tesztoszteron pótló terápia azért szimpatikus, mert mindenhol azt olvasom, hogy teljesen megváltozott az emberek élete a tesztoszteron pótlás után, visszajött az életkedvük, tenni akarásuk, energikusak lettek, fáradékonyság elmúlt. Sokkal pozitívabban látták a világot, általános közérzetük is nagyságrendekkel jobb lett.


Van más opció? Nem tudom a tesztoszteronfokozók érnek-e valamit, de azzal nem lennék kisegítve, ha a 11.5-ös értéket felemelné mondjuk 14-re. Az értékemet legalább duplázni kellene, közel a maxhoz.


2019. jún. 15. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a fenti tünetek nem a tesztoszteronhiánytól vannak. Érdemes lenne pajzsmirigy betegség, vérszegénység, vashiány irányban nézelődni. Ha mindenképpen tesztoszteront szeretnél pótolni, akkor, mivel a TB így nem támogatja, teljes áron talán felírja az andrológus. Talán.
2019. jún. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Megnéztem az általad említett betegségek tüneteit, de a fáradékonyságon kívűl más nem jellemző rám.


Viszont az alacsony tesztoszteronszint tüneteiből a fent említetteken kívűl több is. Depresszív hangulat, száraz bőr, magabiztosság hiánya, rossz közérzet, negatív szemlélet, motiváció hiánya munkában, tanulásban, talán kevésbé is kívánom ismerkedést nőkkel.


Legtöbb helyen azt írják, hogy 8-12 nmol/l az egy szürkezóna, itt egyéni elbírálás szükséges, attól függően, hogy mennyire zavaró, mennyi tünet jelentkezik, illetve mennyi idős az illető. Nyilván jobban viselné egy 80 éves ember a határértéken lévő szintet, mint egy 20-as évei végén járó fiatal, akinek élveznie kellene az életet.


Egy angol tanulmány szerint amit találtam, az átlag tesztó szintje a 85-100 év közötti korosztálynak 13 fölött volt vmivel, míg az enyém 29 évesen 11.5 nmol/l. És mivel 30 éves kor körül kezd el csökkenni évről évre, a helyzet csak rosszabb lesz :(

2019. jún. 16. 00:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A külső pótlással az a baj, hogy teljesen leállítja a szervezet tesztoszteron termelését.

Inkább termesztes módszerekkel probalkozzál, nekem 36 évesen 20nmol-ról sikerült feltornáznom 27,8-ra.

2019. júl. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Máté36 válasza:
Én is ugyanígy voltam, nekem napi 1 db 50 mg-os Testo gél segített
2019. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!