Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek van egyáltalán...

Szerintetek van egyáltalán szükség állami fogászatra?

Figyelt kérdés
Állandóan jelennek meg cikkek, hogy az sztk-s fogorvosok sztrájkolni akarnak. Alattuk a kommentek, hogy úgyis mindenki magánba jár, meg csak húzni tudnak stb. Ezek alapján akkor felesleges sztrájkolniuk, nem? Hiszen úgy sincs szükség rájuk. Vagy van? Ki fognak vonulni?
2019. júl. 24. 16:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem mindenki jár magánhoz, sőt...
2019. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%

A jelenlegi formájában nincs. Engem konkrétan elzavart, hogy nem tudja mi a baj a fájós fogammal, és használjam azt a fogkrémet, amit amúgyis használok. Illetve szerettem volna, hogy rakja rendbe a hibás fogaimat, és olyan beszólásokat kaptam, hogy rosszul kellett éreznem magam, miközben valójában egyetlen lyukas fogam volt össz-vissz, a többit csak megalázásként találta ki. Nyilván az ellenőrzés után mentem haza, kezelésre már nem mertem menni ilyen állathoz.

Nem tudom, hogy rossz napja volt, vagy mi a fene. De ilyen elmeháborodott emberekhez én nem merek menni többet. Hogyan dolgozik az ilyen, ha már beszédében is alpári bunkó??


Szóval ilyenek dolgoznak az ingyenesben 😕

2019. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó! Te most egyetlen egy negatív élmény alapján mondod, hogy ilyenek dolgoznak az ingyenesben?

Első! Igazad van! De akkor hol vannak ezek az emberek, mikor megjelennek a sztrájkolós cikkek és gyakorlatilag az összes komment ellenük van? Miért?

2019. júl. 24. 16:39
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szükség van rá.

Azok az emberek, akiknek csak az állami ellátásra van lehetőségük, valószínűleg épp gályáznak a kis pénzükért, és nem érnek rá kommentelgetni.

2019. júl. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki tud magánba menni.

De vannak jók államiban is, nálunk például az egyik körzeti fogorvosnő nagyon profi és kedves is. Ha körzetileg hozzá tartoznék, én se járnék magán dokihoz.

2019. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne szükség, rengetegen járnak nálunk a körzeti fogászatra, akihez mi tartozunk, ott annyi a beteg, hogy csak a sürgős eseteket fogadja azonnal, többieknek időpontot kell kérni, ami legalább 1 hónap várakozást jelent. Én is jártam ott februárban, márciusban, nagyon jó orvos kezelte a fogaim.
2019. júl. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Persze, hogy szükség van rá. Egyrészt fizetjük a TB-t, tehát az államnak kötelessége fenntartani az ellátást. Másrészt természetesen nem csak húzni tudnak, de ők abból a pénzből dolgoznak, amit a OEP biztosít a számukra. Valamint ha olyan beteg jelentkezik náluk, akinek 10-15 szétrohadt fog van a szájában, azzal mi mást tud kezdeni, mint sorban kihúzni a fogait?

A sztrájk azért volt, mert az OEP egyszerűen nem biztosít elég pénzt nekik ahhoz, hogy dolgozni tudjanak. És most nem a fizetésekről beszélünk, hanem arról a pénzből, amiből működtetni lehet a fogászatot.

2019. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szükség van rá, de sok mindent le lehetne redukálni a támogatott kezelésekből. A megelőző kezelésekre, iskolai oktatásokra (vagy akár továbbképzésekbe beépíteni) és a szűrésekre kellene jóval nagyobb hangsúlyt fektetni - pl. foglalkozás egészségügyi szinten kötelezővé tenni a fogászati szűrést. Ez kb. azt jelentené, hogy a tömésekért, foghúzásokért, a fogpótlások orvosi munkájáért is fizetni kellene. Az ellenőrzések, fogkő eltávolítások, barázdazárások stb. pedig továbbra is a Neak kasszából menne. Az árakat ebből persze így mindenhol ki kell kalkulálni, de az orvosnak ebből lenne pénze beruházni újabb eszközökre, gépekre, minőségibb és tartósabb tömőanyagokra.

A probléma az, hogy míg ez nyugaton abszolút működőképes, nálunk gondolkodás és realitás érzés nélkül kötik az ebet a karóhoz. Németországban például aki rendszeresen jár fogorvoshoz ellenőrzésekre, az később 20-30%-os kedvezményt kap a fogpótlására. Vagy ha egy 14 év alatti gyermeknél menthetetlen maradófogat találnak, akkor a fogorvosnak kötelező tájékoztatni a gyámügyet.

2019. júl. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!