Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valóban szükség van az...

Ha valóban szükség van az állami szolgáltatásokra, akkor miért erőszakkal kell fenntartani őket?

Figyelt kérdés
Úgy értem látunk egy csomó szolgáltatást, mint az internet, sör, túrórudi, amire szükség van és erőszak nélkül is fenntartható. Ugyanakkor látunk más szolgáltatásokat is, mint az iskola, egészségügy, nyugdíj, ami magán alapon is működhetne, mégis az állam kisajátítja, összerabolja rá a pénzt és veszteségesen, rosszul működteti.
2017. márc. 13. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Pontosan azért, ahogyan leírtad. Ha magánúton menne minden, akkor ilyen hatalmas államapparátus mellett nem lehetne eltartani a ingyenélőket és nem lehetne az állampolgárok befizetett adójából ennyit ellopni. Ráadásul az iskola segít az agymosásban, hogy az a tökéletes, ami van. Mit mondott Pangloss mester ? Ez a világ a létező világok legjobbika...
2017. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg is van magán alapon műkődtetett iskola és egészségügy. Jó neked, hogyha kitudod ezeket fizetni :-)
2017. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

A legtöbb embernek teljesen mindegy, hogy veszteségesen, vagy nyereségesen működtetik. Hogy csak a szélsőséget említsem: akinek csak szegregált "oktatás" (azaz idomítás) jut, akihez ki sem megy a mentő, vagy aki feketén kénytelen dolgozni és nem is lesz nyugdíja...


Csak nagyon kevés emberről (a diplomásokról és vállalkozó haverjaikról) szól ez az az egész rendszer, bár az is igaz, hogy az ilyeneknek akkora pofájuk van, hogy mindenkit túlüvöltenek. Igazából egy jobb korban ilyesmi egyáltalában nem pénz kérdése volt, hanem emberségé.


Neked, mi hasznod a magániskolából, a magánklinikából, vagy a magánnyugdíjból? Nekem spec. csak károm származik belőle, meg azoknak a fajtájából is, akikért ilyesmi létezik egyáltalán.


Az meg hogy erőszakos? Persze hogy az. Minden osztálytársadalom erőszakos. A periféria kapitalista diktatúrái különösen azok. A privilégiumokat és előjogokat csak egy bizonyos szintig lehet idomítással, és törvényekkel kikényszeríteni. Végső érvként kell a lovasrendőr, a Betyársereg, a TEK, a börtönhálózat, meg mindenféle erőszakszervezet.

2017. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Jelenleg is van magán alapon műkődtetett iskola és egészségügy. Jó neked, hogyha kitudod ezeket fizetni :-)"

Könnyebben ki tudnám fizetni, ha mellette nem kellene az államit is fenntartani!

2017. márc. 14. 19:12
 5/8 A kérdező kommentje:

"kapitalista diktatúrái"

Ez oximoron. A kapitalizmus alapja az önkéntes szabadpiac. A politikusok lefizetése, hogy a versenyt torzítsák az a kapitalizmus ellentéte. Továbbá a korrupció az állam méretével arányos. Az államnak minél kisebb a hatalma, annál kevésbé lehet vagy van értelme lefizetni. Akkor csak a verseny marad.

2017. márc. 14. 19:17
 6/8 A kérdező kommentje:

"Nekem spec. csak károm származik belőle"

Nem származhat károd abból, ha valaki a becsületesen megkeresett pénzéből szolgáltatásokat vásárol magának.

Ha irigy vagy az a te bajod, de itt kárt legfeljebb te okozhatsz az ilyen gondolkodás érvényre juttatásával.

2017. márc. 14. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves KÉrdező!


Tudom, mit nevezel Te szabadságnak, meg azt is, hogy milyen szolgáltatásokat veszel igénybe. Olyanokat, amelyek egy jobb korban tiltva voltak. Látatlanban is ösmerem a munkádat, meg a tisztességedet is: felfele nyalni, lefelé taposni. Te barátocskám, a megfizethetetlen géniuszok közül való vagy! Ittragadtál a kapitalizmus perifériáján és most gátolja a zsenid szárnyalását a sok sötét proli. Na ugye!


Bocs, de nekem hiába jössz a szövegeddel: én az előző rendszerben szocializálódtam. Átéltem, hogyan csináltak kényszermunkatábort egy élhető országból, a hozzád hasonló nagyokosok. A kandidátusok kezdték és a PhD-sek végezték.


Azért nincs harag. Különben hidd, hogy irigy vagyok, ha az Téged kielégít!

2017. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt a tükör előtt szoktad gyakorolni? Az ilyen dumáktól jobb lesz az életed?


"jobb korban tiltva voltak"

Mert ugye az erőszakkal fenyegetés a kultúra ismertetőjegye!

2017. márc. 14. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!