Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van értelme a fogmosásnak?

Van értelme a fogmosásnak?

Figyelt kérdés
Oké tudom, hülye kérdésnek tűnik de most komolyan kérdezem. A fogmosás mint kultúránk alapköve, kb 70-80 éve létezik. Előtte nem mostak fogat az emberek, és boldogan eléltek. Én sem vagyok nagy fogmosos heti egyszer maximum kétszer mosok fogat, és mégis nagyon fehérek a fogaim. Már egy ideje nem is mosol egyáltalán, lustaságból és kiváncsiságból, és semmi baja. Hófehérek még mindig. Most komolyan, mi értelme van a fogmosásnak? Szerintem az étrend pl sokkal több tesz hozzá fogaink állapotáért.

2019. júl. 28. 00:21
 1/10 anonim válasza:

1. Ha lesz barátnőd /vagy mar van.. Es meg mindig igy gondolid akk sztem tuti ne emlitsd meg neki xd

2. Ennyi erovel pisiles utan mierr kell kezet mosni? Wc papírral vegezted el nem a kezeddel... De megis.. Higenia

3. Moss fogat mert meggyengulhet, elsargulhat, elrohafhat... Es a szajszag.. Es tudom hogy van olyan higy rago, de negis...

Szerintem moss fogat. Szoktasd ra magad, epitsd be a napi rutinodba es jo lesz

Regen en se nagyin mostam de mostmar elnemtudnek menni otthonrol ugy hogy tudom hogy nincs megmosva a fogam.

Remelem segitettem😁

2019. júl. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Lehet nem csókolna meg a barátnőm, ha büdös lenne a szám.
2019. júl. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az teljesen bizonyos, hogy az étrend rettentő sokat számít. Hiszen rengeteg fejletlen országban nincs fogkefe és fogkrém, pont ahogyan szénsavas üdítő meg cukor sem, helyette növények meg gyökerek amiket rágcsálnak és hó fehér tőlük a foguk, erősek és egészségesek. Ellenben szerintem a fejlett emberiség fogainak a roncsolása már kiskorban elkezdődik az édességekkel, cukorral, kakaóval és ne is soroljam tovább. A csontfogakra már az elcseszett tejfogak is hatással lehetnek. Így valahol jogos, hogy nincs értelme - ott nincs, ahol nincs is igen mivel ártani neki - de a mi kultúránkba szerintem annyira beleivódott minden borzalom, hogy van. Ettől függetlenül persze lehet valaki olyan szerencsés (hál isten én is, hogy egy fogtündér) és ha még időben helyes táplálkozásra tér és volt akkora mázlista, hogy a szülei sem cseszték el, akkor akár működhet is a felvetésed hosszútávon.


Egyébként a "régi" embernek sem voltak jók a fogaik, már az ókori időkben is készítettek fogpótlást csontokból, kis drótokkal rögzítették stb. De a magyarok fogainak állapota sajnos magasan rossz.

2019. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Én 24 éves szűz lány vagyok még nem volt barátom nem is csokoloztam.

Még is minden este meg mosom a fogam😂😊

Azért mert kell tönkre megy a fogad.

2019. júl. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

ha nem akarsz 30 éves korodra 4-5 fogú szörnyűség lenni, akkor jó lenne, ha nekiállnál fogat mosni.

1. a baktériumok szaporodnak a szádban folyamatosan, ezért is kell naponta (este és reggel) nagyon alaposan, minimum 2 percen át fogat mosni.

Sőt, nem elég a fogkefével hadonászni, a fogközöket is jól ki kell tisztítani, ha nem akarsz egy jó kis fogágybetegséget (fogínyvérzés, fogkihullás). Szóval az alapos fogmosás, fogköztisztítás és a végén a nyelv lemosása, spatulázása is fontos, mert a nyelveden telepednek meg a sok bacilusok és okozhatja a büdös, kellemetlen szájszagot is.

Gondold már el: napi 2x2, vagyis 4 perc alapos fogmosás, de legyen 10 perc. Nem büdös a pofád, ami a legtöbb nőnél kizáró ok, nem kezdenek el hullani a fogaid 30 évesen. Szerintem megéri.

2019. júl. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5

Honnan tudod lehet,hogy már elmult 30 éves.

2019. júl. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A baktériumok a fogadon lepedéket alkotnak. Ők okozzák mind a szuvasodást, mind az ínygyulladást/fogágybetegséget. A fogmosás fő feladata ezen lepedék eltávolítása.


Ha nem hiszel nekem, de van benned elég elszántság, próbáld ki az alábbi dolgot: Patikában kérsz (vagy interneten rendelsz) lepedékfestő tablettát, és nézd meg, hogy mennyire megfesti a fogaidat!

2019. júl. 28. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kiskoromban mindig ellógtam a fogmosást, és most szívok vele... Te ne tedd ezt. Légyszi. Moss rendesen fogat
2019. aug. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rossz hír, lyukas fogam van. Mossatok fogam, és hülye voltam.
2019. aug. 11. 11:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Rossz hír, lyukas fogat van. Mossatok fogam, én hülye voltam
2019. aug. 11. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!