Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosok nem informálják...

A fogorvosok nem informálják rendesen a pácienseiket?

Figyelt kérdés

Sok olyan kérdés van hogy

"tegnap húzták a fogam de még fáj",

"két órája húzták de még vérzik"

"tegnap gyökérkezelték a fogam de mégis fáj"

És szerintem valamennyire adott hogy ezek közül mindegyik normális jelenség, de mindig megdöbbenek hogy nem konzultálnak előre az emberek az orvossal, ami az orvos részéről gáz mert én ha csak egy sima tömésre is megyek elmondják hogy egy hétig fájhat, az injekció helye főleg, pár napig vigyázzak a hideggel stb. Főleg egy húzás, műtét után durva hogy annyit nem mondanak hogy hosszú napokig fájhat vagy sokáig vérezhet.

Tényleg ennyire tesznek rá néhány helyen vagy csak nálunk szokás mondani a betegnek hogy mire számítson?


2019. júl. 28. 18:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt amelyik annyit mondott, hogy 4 napig ne igyak/egyek tejet, tejterméket, volt amelyik semmit nem mondott, csak hogy 15 percig szorítsam a tampont. Annyi a beteg, hogy szerintem nincs idejük mindent elmondani.
2019. júl. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez szerintem nem kéne hogy befolyásolja, ahova én járok ott rengeteg beteg van, van hogy két órát kell várnom pedig mindenkinek időpontja van, csak van akinek hosszabb a procedúra stb. De annyit mondani három mondatban hogy a kihúzott fog helye hetekig fájhat és ne egyen xy dolgokat nem kéne hogy nagy fáradalom legyen.
2019. júl. 29. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:
Engem az is megdöbbent, hogy a pácines elötte (vagy utána) nem kérdez. Bár az én orvosom csomó dolgot elmond, de nekem mindig van extra kérdésem. El nem tudnám ezt úgy képzelni, hogy odamegyek mondd egy tömondatot mit csinál én meg mint a birka leülök alávetem magam majd kérdés nélkül kisêtálok. Tán érdekel mit csinâlunk stb. A másik, hogy sok dolog nekik már annyira alap, hogy eszükbe sem jut mondani, de ha rákérdezünk kedvesen elmondják.
2019. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
#3 ez teljesen igaz, viszont vannak dolgok amik magától lehet nem jutnak az ember eszébe de fontosak :)
2019. júl. 29. 10:48
 5/11 A kérdező kommentje:
Mármint nem jut eszébe hogy rákérdezzen
2019. júl. 29. 10:51
 6/11 anonim ***** válasza:
5 persze, olyan is van, hogy abeteg felejti el. Nehêz ez igy :)
2019. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na de itt a lényeg. Az orvosnak kéne hogy alap dolog legyen a beteg tájékoztatása.
2019. júl. 29. 13:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Az embernek ilyenkor beszűkül a tudata és azt hallja meg, amit meg akar hallani. Stresszhelyzetben ez mindenkivel így van. Biztosan elmondja az orvos, csak sokszor sok az infó, nehéz mindet megjegyezni. Pl egy foghúzás után perceket lehetne magyarázni, hogy mit csinálj meg mit ne. Most őszintén, mit tudnál belőle megjegyezni? Valaki elmondja, valaki meg úgy van vele, hogy csak a néhány leglényegesebbet közli, aztán a maradék már sokszor a józan paraszti észre van bízva. Pl egy húzás után lényeges és fontos, hogy nem bántjuk a véralvadékot, nem piszkáljuk ki. Lényeges az is, ne igyunk alkoholt, ne dohányozzunk. És akkor jön a körítés: pl ne együnk apró magvas ételeket, mert bele mehet a sebbe. Ezt kiadhatja egy józan paraszti ész is, de ha el kezdem sorolni hosszasan, lehet megmarad neki annyi, hogy ne egyen magvas zsemlét, de ahogy hazaér, kiöblögeti, ha lehet, pálinkával. Szóval szerintem el vannak mondva dolgok, csak a beszűkült tudatállapot, a stresszhelyzet, néha egy kis józan paraszti ész hiányában felmerülnek plusz kérdések.

Nem beszélve arról, hogy az embereknek sokszor földön túliak az elvárásaik. Pl ha egy fog erős gyulladásban van, azt egy 35 perces gyökérkezelés nem fogja varázsütésre elmulasztani. Ez olyan, mint bármilyen más betegség. Van egy lábadozási időszak.

2019. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a rendszer a legjobb, amikor foghúzás után papíron adják oda, hogy mit nem szabad tenni.
2019. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amúgy jó ez a papíros rendszer, de minden vicc nélkül van olyan ember, aki nem olvassa el (ha tud egyáltalán olvasni). Az orvos pedig saját magát szívatja meg, ha a tanulatlan ember, aki egyből dobta is a kukába a papírt 2 nappal később visszamegy fogmedergyulladással, mert hát neki a szomszéd azt mondta, hogy pálinkával kell öblögetni. Az ilyen embereknél ezért kell a szájukba rágni a legfontosabb tanácsokat, még mindig nagyobb eséllyel jut be, mintha az orvos kezébe ad egy papírt, hogy olvasgassa.

Ilyen papírt egyébként gyakorlatilag bármilyen beavatkozásnál lehetne, sőt kellene, elsősorban kezelés előtt, amolyan belegyező nyilatkozatként, de itt is vannak felmerülő problémák: a néni, aki persze nem hozta el az olvasószemüvegét (arra meg nincs kapacitás, hogy az asszisztensnő olvassa fel neki, ahelyett, hogy az orvosnak segítene, ami a dolga) és ehhez hasonlók. A lényeg: sajnos nincs egységesen jó megoldás. Ami egy rózsadombi fenszi magánrendelőben általában megy, az egy perenyevackori körzetes rendelésen általában nem. Sokszor a legértelmesebbnek tűnő emberek csinálják a legnagyobb butaságokat, tehát szelektálni is nagyon nehéz, hogy akkor ő okos, neki elég a papír, mert el fogja olvasni, ő buta, neki a szájába rágom.


Arról nem beszélve, hogy sajnos sokan nem veszik elég komolyan ezeket a fogászati problémákat. Holott ugyanolyan betegség, mintha mondjuk tüdőgyulladása lenne. Ezért sokszor félvállról van véve, "jóvanazúgy" hozzáállás, aztán bemennek az orvoshoz olyan állapotban, ahol aztán tényleg nem lehet csettintésre csodát tenni.

2019. júl. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!