Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájműtét (bölcsességfog...

Szájműtét (bölcsességfog eltávolitása) után fáj a varratszedés?

Figyelt kérdés
2008. nov. 14. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a nehezén túlvagy. Nyáron volt szájseb. műtétem, tudom, milyen rossz, de a varrat az már piskóta, kicsipkedik egy kis csipesszel, de egy része lehet, hogy magától is kijön, nekem kiesett. Jobbulást:)
2008. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2008. nov. 14. 12:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt szájsebészeti műtétem. Én rettegtem a varratszedéstől. Erre szinte le sem ültem, már kikapkodta a doki, és jöhettem is. Én meg csak néztem, mondom ennyi? Ő meg megkérdezte, hogy miért mit vártam? Hát mondom azt, hogy fájni fog. Szóval csak nyugalom. Nem vészes az egész.
2008. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
szia. Én kérdeznék a kérdezőtől.Nekem most van úton a bölcsesség fogam.neked miért kellett ki műteni? Kicsit félek az enyémtől,de remélem nem lesz vele gond.Jobbulást,és köszi a választ előre is:)
2008. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi a megnyugtatást :) Kedves kérdező:) : Azért kellett kiműteni mert abban a szerencsétlen helyzetben vagyok hogy (panoráma röntgen alapján) egyik bölcsességfogam se úgy áll ahogy kellene :S és még helyük se nagyon van kibújni. most csak az egyiket szedte ki ,de ez is elég volt :S nem volt vészes, de tényleg, fél óra alatt megvolt, csak most így utólag ez a duzzanat idegesít, mondjuk már az is szépen múlik:) Remélem neked nem kell a szájsebészeten végezned!:) Röntgened van már? panaszt okoz? ja és amúgy ahogy hallottam amint kibújik a bölcsességfog, (nem ijesztgetni akarlak de) már ki is kell húzni ,merthogy nehezen elérhető és könnyen romlik. nah sok szerencsét! :)
2008. nov. 14. 16:11
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

kérdező vagyok:)

Köszi hogy válaszoltál.Röntgenen nem voltam.Nincs panaszom,nem is érzem,hogy jön.Nővérem azt mondta,hogy ha kibujik szépen,és ha nem fáj akkor nem kell hozzá nyulni.Tesómnak azért kellett kihuznia,mert letört belőle egy kis darab.Hát remélem nem kell kihuzatni.Még nagyon kicsit van kint,de csak egy csikban.Remélem érted hogy akarom irni:S Köszi mégegyszer:)

2008. nov. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Húúú nekem csak rossz élményeim vannak. Nekem sem úgy állnak a bölcsesség fogaim ahogy kellenének, az összeset ki kellene húzatnom, mert nem tudnak kibújni. Sajnos az egyik kb. 4 éve kilyukadt, ki kellett műteni. Az orvos azt mondta fél óra... Több mint másfél órába tellett mire kiráncigálták a számból a fogat, a vér fröcsögött az arcomra, nagyon brutál volt. Az arcom jobb fele másfél hétig tiszta kék-zöld-lila volt, és szájzárat kaptam. Így se enni, se inni nem tudtam. Mikor egy hét múlva mentem varratszedésre, nem tudtam úgy kinyitni a számat, hogy az orvos kivegye a varratokat. Szétfeszítette, aminek az lett a következménye, hogy eltörte az állkapcsom... azóta az arcom jobb fele folyamatosan fáj, zsibbad, nagyon érzékenyek a fogaim és az ínyem.

Bocsi, hogy ilyen rémtörténteket írok, és kérlek titeket ezért ne pontozzatok le, de gondoltam megírom, hogy ilyen is előfordulhat.

Amúgy a varratszedés nem fájdalmas. Kitartást Neked és minden jót!

2008. nov. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Húú őszintén sajnállak :S át tudom érezni,legalábbis sejtem, mert ha egy ilyen egész jól sikerült műtét mint az enyém így fájt, azaz kellemetlen volt,akkor Neked.. azért javult már vmit? bárcsak tényleg bölcsebbek lehetnénk ezektől a fogaktól :D
2008. nov. 14. 20:40
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
19:48-as vagyok.Úristen teljesen megrémitett a történeted:S Remélem én tényleg nem jutok idájig.Jobbulást neked:) És nektek akkor is fájt miközben bújt kifele?
2008. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a vicces hogy nekem nem is bújt kifelé :D hanem azért küldtek el egy röntgenre mert fájt az egyik fogam és először a bölcsességfogra fogták, miközben kiderült csak gyökérkezelni kellett azt az egyet, és azóta nem fáj. viszont időpontom már volt a szájseben,úgyhogy bónuszba kaptam egy műtétet :D
2008. nov. 15. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!