Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét következmé...

Bölcsességfog műtét következménye tényleg lehet arc bénulás?

Figyelt kérdés

Mint a Bell parézis? Egyre több kommentben olvasom, hogy bölcsességfog következménye lehet h valakinek lebénul a fél arca.

Nekem volt fogmütétem, ilyenről szó sem volt, a paresztézia volt megemlítve az ideg sérülés következményeként.

Ki mit tud erről?



2019. aug. 19. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A Bell-parézis egy ismeretlen eredetű megbetegedés, semmi köze ehhez. Olvastam már olyat, hogy valakinél állítólag fogászati kezelés aktiválta (ismeretlen mechanizmus által), de ez irodalmi ritkaság. Gondolom valamelyik nagyokos portál felfedezte, hogy történt már ilyen, és becsokiztatta az olvasóit, akik továbbterjesztik a rémhírt.
2019. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2019. aug. 19. 21:41
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt találtam, a kérdezőnek állítólag orvos mondta.

Dehát aláíratnak beleegyező nyilatkozatot is a műtétbe, amin minden szörnyüség szerepel, de eu nem h bénulás.

Vagy én maradtam le valamiről?

2019. aug. 19. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Amit belinkenkél kérdésben, ott érzéketlenségről van szó, nem bénulásról. És pláne nem Bell parézisről.
2019. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2019. aug. 20. 11:07
 6/9 A kérdező kommentje:

Az ötös kommenthez a linkben is állítólag orvos mondta ezt a bénulást.

A Bell parézist én tettem hozzá, nem azt mondtam h az lesz töle hanem nekem az h "lebénul a fél arca ", az nekem arcidegbénulás.

2019. aug. 20. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindkét kérdésben érzéketlenségről / zsibbadásról van szó, nem bénulásról.
2019. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én, amit bénulásnak irnak azt bénulásnak is veszem. De valóban írnak zsibbadást is, értelemszerüen az embernek a durvább dolog marad meg. Olvasd el, konkrétan írja neki az első válaszoló (a futó), hogy járhatsz úgy is h aznap futsz vagy lebénulsz.

Nos, én ezeknek az eseteknek a valóság alapjára lettem volna kíváncsi, egyébként orvostól -os hallottam már olyat h lebénulhat az ember fél arca.

Az én minimál anatómiai ismereteimmel, szerintem ehhez legalábbis az egész fejed szét kell véssék, velem semmi ilyet nem közöltek h lehetséges.

2019. aug. 20. 15:31
 9/9 anonim válasza:
Az én b.fogam gyökere 1.4 mm-re volt a főidegtől. Csak Debrecenben vállalták. Boda Róbert doktor úr szépen kiműtötte fél óra alatt. Még csak zsibbadás sem lett utána, pedig azt azért megemlítette mint esetleges szövődményt. Szóvsl jól beoltottak a műtét előtt mindenhol hogy így ideg úgy ideg meg bénulás, aztán kamu volt az egész. Biztos kezű, képzett szájsebésznek ez rutinműtét. Ne aggódj, nem érte meg nekem sem így utólag!
2019. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!