Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tényleg lebénulhat az arcom...

Tényleg lebénulhat az arcom egy része a bölcsességfog kiműtésétől?

Figyelt kérdés

A fogorvosom azt mondta, hogy ez nekik semmiség már nem egy ilyet kiszedtek. Ő tök nyugodtan beszélt a dologról, pedig látta a röntgent is. Azért mivel nem tűnt egyszerűnek a dolog elmentünk a szájsebészetre. Ott ugyanazt a röntgent megcsinálták, de az orvos azt mondta, hogy ő ha a helyemben nem műtettetné ki a bölcsességfogam, mert meg van rá az esély, hogy átvághat egy ideget, amitől az arcom egy részét nem fogom érezni, csak zsibbadást, folyhat majd a nyálam úgy hogy észre sem veszem, meg minden ilyesmi. (Anyum rosszul is lett amikor ezt meghallotta ki is ment a rendelőből, elég morbid volt ahogy a doki előadta.) Azt mondta, hogy egyszer történt vele ilyesmi, többet nem szeretné hogy előforduljon, ezért ő nem szívesen műtené ki. Mert amúgy a 2 alsó bölcsességfogam úgy helyezkedik el, hogy előrefelé el vannak dőlve kb. 45 fokos szögben (előre pedig összetorlodtak a fogaim). A doki azt mondta, hogy még egy részletesebb röntgent is meg lehetne nézni, hogy az ideg milyen messze helyezkedik el a foggyökértől.

De hogy őszinte legyek, eléggé elvette az életkedvemet, szóval egy jó ideje nem foglalkoztam a dologgal (ez már egy éve volt), de mivel zavar az ahogy a fogsorom kinéz, ezért szeretném beszabályoztatni (ahhoz ki kell majd vetetnem a bölcsességfogaimat), illetve macerás maga a bölcsességfogam is és szeretném nagyon megműttetni,

de érdekelne, hogy volt-e már valaki akinek hasonló problémája volt, illetve hogy hogyan végződött? Tényleg van mitől félnem?

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

21F



2014. júl. 31. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Én elmennék egy 3. helyre is. Télen műtettem ki az alsókat én is, nekem rendesen nőttek volna, pusztán kicsi az állkapcsom és azért tolta a többi fogat. Amikor először mentem ehhez a dokihoz, pont a műtét előtti konzultációra, akkor ki kellett öltenem egy lapot, amin rajta voltak a beavatkozásokkal kapcsolatos kockázatok. Ott volt a bénulás is, de állkapocscsont törés is. Szóval ez lehet más műtétekkel kapcsolatban is fennáll, csak fedezni akarta magát az orvos, hogy ő szólt előre. Ettől függetlenül, lehet igaza van, azért kérdeznék meg a helyedben még egy harmadikat is. 21/L
2014. júl. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hát ez sajnos olyan "benne van a pakliban" helyzet. Ritkán elő szokott fordulni, hogy megsérül az ideg a fogeltávolítás során, ilyenkor valóban előfordulhat zsibbadás, érzéskiesés. De az ilyen sérülések 99%-a maradéktalanul meg szokott gyógyulni, főleg B-vitaminok szedése után. Valakinek néhány hét alatt javul a helyzet, valakinek kell egy év is a gyógyuláshoz. Az nagyon ritka, hogy maradandó funkciókiesés marad vissza. Nyilván az orvos látta a röntgent, így tisztában van a kockázatokkal, de szerintem ha tudatában van ennek akkor biztosan óvatosan fog operálni.
2014. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is megkérdeznék még egy orvost, már csak azért is, mert egy év alatt arrébb is mozdulhattak a fogaid. Nekem hozzáért az ideghez a fog gyökere, ijesztgettek azzal, hogy ha megbolygatják, hetekig vagy akár hónapokig is zsibbadhat a fejem, de nem lett semmi baj. Kérdezz körbe pár fórumon, hátha tud valaki ajánlani egy nagyon-nagyon profi szájsebészt.
2014. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt mondták, nem is vetettem ki
2014. aug. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezd meg a Klinikákon a szájsebészeten

is

2014. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem egy hónapja vették felül mind a kettőt. Nekem egy hétig fel volt dagadva és színes is volt az arcom :-D De, mivel később csak a baj lett volna vele így volt legegyszerűbb. Szerintem ha megfelelő, jó sebészhez mész el nem történhet baj :-) Ajánlom Budapesten Dr. Huszák Andrást.
2014. aug. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Mindenképpen próbálkozom akkor más orvosoknál is, köszönöm a tanácsokat!
2014. szept. 6. 18:47
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha hozzám hasonlóan más is kerülne ilyen helyzetbe: Happy end lett a vége, a Honvéd Kórházban műtöttek végül, nagyon profin ment, le a kalappal előttük, mert tényleg volt mitől félni!

Csak ajánlani tudom!

2016. márc. 5. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!