Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok, tudtok az...

Fogszabályzósok, tudtok az alábbi kérdésben segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2,5 hét múlva teszik fel a fogszabályzót és hát eléggé kivagyok, mert idén már 24 leszek.... Jobb lett volna ezen 10en évesen túllenni, de sajna így alakult.

A lényeg, hogy az állkapcsaim el vannak csúszva, egyik előrébb van, mint a másik (nem nagyon, kívülről senki se mondaná meg, csak ha külön felhívom rá a figyelmüket.:D) és az egyik fogszabályzós orvos azt mondta sajnos ezt már csak műtéti úton lehet helyrehozni. Mármint, h állkapocs műtéttel tudják helyrerakni. Úgy voltam vele oké, én ezt be ne vállalom, amúgy sem az állkapcsom a fő gond, szóval kihagyom a műtétet. Majd a mostani orvosom, aki fel fogja tenni a fogszabit azt mondta gumiznom kell az alsó és felső fogsoromat, hogy jó helyre húzzuk őket... De a gumi baromira elől lenne és már így is totál kivagyok, erre még ez is..

Na a lényeg, h ennyi idősen elvileg már műtét nélkül tényleg nem lehet mozgatni az állkapcsot, akkor kérdem én minek kell majd gumizzam....? Ha a gumi már úgysem tud javítani a helyzeten. Csak nem értem akkor az egyik doki miért mondta, h műtét kell, míg a jelenlegi szerint elég a gumizás is. Már úgy voltam vele, h oké felteszik majd nemsoká, de max este fogom gumizgatni, mert nem akarom h elől mind2 oldalon ott virítson 1-1 gumi. :(

Valaki tud erről valamit?


2019. aug. 21. 17:59
 1/4 anonim válasza:
Nekem ugyanezt diagnosztitálták. Csak nagyon korai fázisba. Jelenleg csak éjszakait használok. Nekem azt mondta az orvos hogy sohase javul meg de ha használom a fogszabályzót akkor nemis romlik. Asszem az a betegség neve hogy kereszt harapás
2019. aug. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felkerestem volna egy harmadik orvost is, kíváncsi lennék mit mondana. Nekem ugyan más a problémám (csírahiány, 1 fogam hiányzik), de nekem is szükségem lenne fogszabályzóra. Eddig egy orvosnál voltam, aki azt mondta, hogy sosem lesz szimmetrikus elöl a fogam. Elgondolkodtam, hogyha nem lesz akkor mégis minek a fogszabályzásra kidobott közel egymilliós összeg, hisz most sem szimmetrikus. Minden esetre már kértem időpontot más fogorvoshoz is, meghallgatok több véleményt, aztán majd döntök, hogy megéri-e. Én 26 éve élek így, pár hónapon már igazán nem múlik semmi. :) Szerintem válassz porcelán fogszabályzót, az nem annyira látványos, én is ezt választanám.
2019. aug. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még valami: Annak semmi értelme, ha a gumit csak akkor használod, amikor senki sem látja. :) Így kár lenne belevágni. Amint lehetősége lesz a fogadnak, vissza is tér az eredeti állapotába, azaz semmit sem fog érni a gumizás.
2019. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A fogszabályzó menő, ne foss már mások véleménye miatt. Hordd büszkén, és mosolyogj bátran
2019. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!