Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok, van itt...

Fogszabályzósok, van itt olyan, akinek csak elől voltak a fogai kicsit egymáson és a szemfoga kicsit előrébb? Nektek mennyi ideig kell/ kellett fogszabályzót hordani?

Figyelt kérdés

2019. máj. 1. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, kicsit off lesz, nekem ennél csálébbak a fogaim. Viszont azt tapasztalom, hogy az embereknek fogalmuk sincs hogy a fogaiknak hogy kellene állnia. Nem egy ember kezdett el velem a fogszabiról beszélni és mind azt mondta, nekem csak itt áll így meg úgy, vagy csak a felsővel van gond, de mikor megkértem hogy nyissa ki a száját hát elképedtem. Totál nem ívben állnak a fogaik és észre sem veszik. Nem vagyok orvos, de valami rálátásom 7 hónap fogszabi után már van.

Ha neked ezt orvos mondta akkor őt kérdezd meg. Ha nem orvos mondta, akkor menj el nézesd meg, rá fogsz jönni nem csak ott állnak rosszul a fogaid. Plusz az én fogszabisom azt mondja nincs olyan hogy csak alul vagy csak felül, csak úgy tesz fel fogszabit hogy mindkét helyre, igaz hogy mondjuk ami kevésbé csálébb oda a végén teszi csak fel, de mindig és mindig hozzá kell igazítani a többit is.

Hogy kicsit a kérdésedre is válaszoljak, nekem az 4-es fogamat behúzta a 5-ös helyére 6 hónap alatt. Nagyon nagy változásokat lehet elérni rövid időn belül, viszont még mindig húzza és állítja, mert most pl azt mondta a gyökerét állítja be. Még nincs kész hiába néz ki úgy. A kettesem hátrébb volt mint a többi, 2 hónap alatt úgy előrehozta hogy szinte egy síkba van a többivel, de még mindig nem az igazi. Fogaid állapotától, csáléságától függ mennyi idő. Én elmennék egy megbeszélésre a helyedben, akkor biztos okosabb leszel.

2019. máj. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettél! Ment a zöld kéz😊
2019. máj. 2. 19:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs mit!! :)
2019. máj. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hárman vagyunk tesok, mindenkinek volt fogszabi és/vagy foghúzás.

Nekem fönt nem volt olyan vészes, sokkal durvabbakat is láttam, mégis fenn volt 2,5 évig, az also “csak” 1,5 évig. nekem két csont fogat kihúzták felül

Húgomnak nem húztak fogat, és lentre sem kapott sem állandót, csak éjszakait, neki egy évig volt fenn.

Nővéremnek 3 fogat húztak ki, 2 fenn, 1 lent. Neki is volt alul fölül, de szinten csak 1-1,5 évig, plusz meg utána még egy evig éjszakai, ahogy azt nekem is kellett volna, de utáltam, és nem hordtam rendesen, így lent egy fogam picit eláll, de fent jó, tesomeknak is tökéletes :)

Röntgen, jó fogdoki, havi vizit és szerintem 2 év után már neked is szépek lesznek a fogaid.

Ha teheted, kezdd el minél hamarabb, annál előbb túlleszel rajta

21/N

2019. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!