Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben mit fognak kezdeni a fogammal? Félek!

Figyelt kérdés

Egy fenti örlőfogról lenne szó, fogszabályzásom előtt volt betömve de akkor is már le volt törve belőle egy rész. Doki mondta még ha fájna, vagy ha harapásra érzékeny menjek vissza. Egyáltalán nem fájt.


Kb másfél év után kiesett a tömés, de továbbra sem fáj egyáltalán, viszont megnézetem nehogy gond legyen mert hát csúnyácska. A lyuk elég nagy alatta sajnos, valamint a fele le van törve továbbra is.. Szerintetek ez most azért nem fáj mert nem ért le a szuvasodás a fogbélig, vagy mert kihalt a fog? A doki anno tett bele valami gyógyszeres tömést. Lehet azzal kiölte az idegeket régen? Csak 1 - 2 napig volt bent és erős mentolos-gyógyszeres íze/szaga volt.


Ha nem fáj/nincs gyulladva csinál gyökérkezelést? Vagy csak felépíteni és tömni kell tisztítás után? Bocsi ha hülye kérdés de nagyon parázom:D



2019. aug. 22. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne parázz. Ha nem fáj és nem érzékeny, akkor csak egy sima tömést/újra felépítést kér. Két hete ugyanilyet csináltattam, semmi komplikáció nem volt vele, tömőanyagból kiszobrászkodták a letört részt, és ennyi. Mint egy sima tömés.
2019. aug. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nem akarlak megijeszteni, de ugyanez volt a helyzet velem és gyökérkezelés lett a vége. Én történetem úgy néz ki, hogy másfél éve letört a fogamból egy elég nagy darab. Nem foglalkoztam vele, mert nem fájt és a fogrovostól féltem(legnagyobb hibák egyike) félévre rá láttam, hogy mintha elkezdett volna szuvasodni, de még mindig nem mertem vele orvoshoz menni ezért ráhagytam, mert még mindig nem fájt:D aztán rá 1-másfél évre begyulladt nagyon fájt szörnyű volt kénytelen voltam orvoshoz menni vele és gyökérkezelve lett, mert a törés elérte a pulpát(fogbelet) ahol már az idegek is vannak. Ha nagyon nagy a törés a fogadon és úgy látja az orvos hogy ezt már nem igen lehet fúrni vagy stb, akkor lehet kiidegelik
2019. aug. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Huu nagyon sajnálom. Sajnos gyulladt fogat szinte biztos, hogy gyökérkezelnek. Unokatesómnak is ez lett a vége, de neki úgy fájt a foga éjszakánként hogy szinte a falat kaparta. És így fájt neki a kezelés is. Nekem viszont szerintem nincs rajta gyulladás, de szerintem bármit is csinál érzéstelenítőt tuti ad mert nagy a lyuk.

Szerencsére jó doki, egy lyukas fogam érzéstelenítés nélkül úgy betömte semmit nem éreztem. Szóval remélem nem lesz gáz de mindig gyomorideggel megyek ilyenekre:D

2019. aug. 22. 12:46
 4/10 A kérdező kommentje:
Áhh ki kell kapni azt mondta dokim.. Azért nincs fájdalom, mert már nem él sajnos. Pedig nagyon odafigyelek a fogaimra, ezt örököltem úgy tűnik.
2019. aug. 22. 17:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem él, még nem kell kikapni. Gyökércsatornákat kitakarítani (mint a gyökérkezelés), aztán még 10-15 évig kényelmesen elvan. Ne hagyd kihúzni, meg kell csinálni, sokáig jó az még így is.
2019. aug. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én csak dokim véleményéből indulok ki. Maszek, nagyon profin dolgozik,de azt mondta ő ezt nem vállalná, mert teljesen bedagadna az arcom ha ezt tömi és nem akar ártani.


De azt mondta ha nem hiszek neki 100%-osan kérdezhetek mást is.

2019. aug. 22. 18:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Volt olyan fogam amire nekem is ezt mondta először. Egy nagyőrlő egyik gyökerében olyan görbület volt, hogy nem fért hozzá rendesen kitakarítani. Mindenképp ki akarta húzni, de nem hagytam. Megmondtam neki hogy kövesse el amit el lehet, aztán meglátjuk. Megcsinálta, ez vagy négy éve volt, a fog azóta is köszöni jól van, most már nem is lesz vele probléma.

Figyelj, most őszintén mi veszteni valód van? Bármikor ki lehet húzni nem? Miért nem próbálod meg megmenteni? Nekem is egy hónapig takarítgatta ezt a gyökércsatornát, az elején nem hitt benne, de a második alakalom után már hümmögött hogy talán mégis van esély, a harmadik alkalommal azt mondta hogy úgy néz ki jó lesz, a negyedik héten pedig megkaphatta a fog a végleges gyökértömést.

Ha rá tudod szánni a pénzt (mert ha mégsem sikerül és végül húzni kell akkor ez kidobott pénz), akkor próbáljátok meg, húzni lehet bármikor.

2019. aug. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megtarthattam a gyökereket, ez valóban menthetetlen lett volna.. Alig lehetett kihúzni is, úgy le volt már törve sajnos de le a kalappal dokim előtt nem tört bele. Fél óráig nyúzta a fogam de nem fájt.
2019. aug. 23. 12:14
 9/10 anonim válasza:
Uh sajnálom, most fáj még a helye?:( jobbulást mindenesetre
2019. aug. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már megmaradok :D csak 1 fájdalomcsillapító kellett mikor ment ki az érzéstelenítő, meg herpesz krém mert sajnos feszíteni kellett a szám nagyon és sebes lett.. Nehezen lehetett hozzáférni. De a lényeg hogy megoldotta dokim fájdalommentesen (:
2019. aug. 23. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!