Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet csinálni a fogammal?

Figyelt kérdés
Rettenetesen fáj a jobb fent 6-os fogam és sajnos van már ott egy hatalmas tömés. Szinte több ott a tömés mint a fog. Vajon ilyen esetben lehet gyökérkezelni? Ha igen, jobban fáj a 6-os fog gyökérkezelése mint mondjuk az 5-ös?
2016. júl. 12. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs különbség. Egy 1-es fog gyökérkezelése is fájhat kegyetlenül. Érzéstelenítővel viszont teljesen fájdalommentes lehet.

Lehet ilyen esetben is gyökérkezelni. Viszont minél hamarabb menj, éjszakára rosszabb lesz.

2016. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

5-ös fogam volt nem olyan rég gyökérkezelve és kb 10 perc alatt megvolt, alig fájt ráadásul.

Viszont most ügyeleten azt mondták hogy a 6-os fognál más, bonyolultabb ráadásul így hogy nagyon nagy tömés van benne....Nem is csináltak vele röngten nélkül semmit.

Eléggé elkezdtem most parázni :(((

2016. júl. 12. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
6-os fog 3 gyökerű és néha nem egyenes a gyökér, ilyenkor nem lehet kikezelni, de nem fáj jobban, mintha az 5-öst kezelik, hiszen teljesen elérzéstelenítik. Nekem nemrégiben gyökérkezeltek egy alsó hatos fogat és nem volt vele semmi gond, fájdalmat sem éreztem.
2016. júl. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!