Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtéthez altatás?

Bölcsességfog műtéthez altatás?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és az alsó bölcsességfogaim vízszintesen nőnek a többi felé, a felsőkkel nincsen gond, de azokat is ki fogják szedni, mert nem hagyhatják bent úgy, hogy nincsen alsó párja. Már van rá időpontom, a SOTE-ra fogunk menni.

A fájdalomküszöbömet nem nevezném alacsonynak, talán olyan átlagos, de a fogtömésnél is a legerősebb érzéstelenítőt adták be és még úgy is eléggé fájt.

A másik meg az, hogy sokszor rástresszelek az ilyen dolgokra és elájulok. Ezzel nem tudok kezdeni igazándiból semmit, mert csak a fájdalmat próbálom ,,kiűzni" magamból, de olyan érzés, mintha szűkülne össze bennem minden és egyre távolodnék a valóságtól, rettenetesen izzadok és szédülök.

Szóval az a félelmem, hogy ez esetleg most is megtörténik, ezért szeretnék altatást kérni, csak nem tudom, hogy ez lehetséges-e.



2019. aug. 23. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges, ha nagyon ragaszkodsz, de a dokik nem ajánlják. Egyénként tényleg simán ki lehet bírni ébren is. Utána pedig a fájdalom akkor is megvan, ha altatnak.

Én elengedném!

Engem is műteni fognak ott, nyugi!

2019. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ott kell megkérdezni altatnak-e, de ez nem úgy meg hogy bemész elaltatnak kiszedik aztán szevasz, plussz amilyen helyeken én néztem 100ezer alatt nincs is altatás


(nekem a felső kettó rendesen nőtt, az alsók vízszintesen, jópár év kihagyásokkal szedettem ki őket, soha senki nem mondta, hogy nem maradhatnak pár nélkül, ennek semmi értelme!)

2019. aug. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezheted, de ezeket nem szokták altatásban csinálni, továbbá mivel alapból nem veszélytelen sose, nem is szeretnek az orvosok bemondásra altatni.
2019. aug. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
0%
NEM ALTATNAK!! ma már egyáltalán mivel már többen belehaltak. Ha estleg neked is lenne rá lehetőséged, nehogy elfogadd
2019. aug. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én fájdalomküszöböm a béka feneke alatt van, és rettegtem ettől a műtéttől, 2 évig halogattam is emiatt. Nekem nem volt lehetőségem altatást kérni, de utólag már egyáltalán nem bánom, mert nem éreztem semmit. A fogam vízszintesen feküdt alul, és ki kellett fűrészelni a csontból, de 10 perc alatt megvolt. Fájdalom csak akkor lett, amikor kiment az érzéstelenítő.
2019. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es. Kíváncsi lennék ki is halt bele ebbe?! És ugyan mibe? Az altatásba, vagy a foghúzásba.

Kedves kérdező, én se ajánlom az altatást. Hidd el a jó szakember tud úgy érzésteleníteni,hogy ne fájjon semmi se.. Kérdés, hogy kihez mész. Ja és nem azért nem ajánlom az altatást mert te lennél az 1:10000hez beteg aki meghal műtét alatt.

2019. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
az unokanövérem 2 éve
2019. aug. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!