Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az összes bölcsességfogamat...

Ha az összes bölcsességfogamat ki kell húzni (még nem jöttek ki) akkor van mód altatásra a műtétnél?

Figyelt kérdés
Dupla állkapocs műtétem lesz (vagy lenne), viszont pont ott törik el az állkapcsot ahol van a bölcsességfog, és nekem még mind megvan, ráadásul ki sem jöttek. A fogorvosom szerint ki kell majd húzni mind a 4-et. Még nem voltam a klinikán hogy tájékoztassanak a továbbiakról, de szüleim szerint ezt helyi érzéstelenítéssel csinálják, és 4 alkalommal, mert egyszerre csak egyet lehet húzni az érzéstelenítő túladagolásának a veszélye miatt. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek ezt vállalják altatással? Mondjuk úgy, hogy mind a 4-et egyszerre, de altatásban. Én biztos hogy nem bírnám ki helyi érzéstelenítéssel, ahogy szétfarigcsálják az ínyemet meg a csontot, hogy aztán kikalapálják a fogat. Ráadásul 4 alkalommal, nem is egyszerre... Nektek volt már ilyen? Csinálták altatással?

2017. júl. 5. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A szüleid hülyeséget beszélnek. Nekem januárban vették ki mind a négyet, egyszerre, szedációban, tehát végig ott voltam agyban.

Ma már nem szedegetik egyesével, mert nagyon megterhelő. Nekem a négy után semmi bajom nem volt, egyik oldalon duzzadt csak meg, de erős fájdalomcsillapítóval meg se éreztem, hogy ott csinálnak valamit.

Ha állkapocs műtét is lesz, adok privátban nevet.

2017. júl. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Altatás egy vagyon maszekba. Amúgy érzéstelenítő túladagolás? :D 7-et kaptam mikor kihúzták egy fogam, mert gyulladt volt.
2017. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
54%
Miért akarják eltörni az állkapcsod?
2017. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3 Pl. "bulldogharapás" miatt végeznek ilyen műtétet.
2017. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is altatásban akartam eltávolítani mind a hármat, de több klinikát végigjárva egyik orvos sem ajánlotta és nem is voltak hajlandóak elvégezni (mindegyik magán volt). Jelenleg kettőt távolítottak már el a háromból, mindegyiket helyi érzéstelenítéssel. Hidd el, a műtét, ha jó orvos csinálja, a legkevésbé kellemetlen része a dolognak. Az utána következő napok a rosszabbak...
2017. szept. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!