Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől lehetnek szürkék a...

Mitől lehetnek szürkék a barátnőm fogai?

Figyelt kérdés

Próbálunk segíteni a dolgon, jó lenne tudni mi lehet ennek az alapja. Nem a teljes fogai szürkék, inkább csak a fogai szélein, ahol a két szomszédos fog összeér, az a rész szürke.


Igazából genetikai dolog lehet, szerintem, mert semmit nem csinál másképp, mint én. Együtt élünk, aztán az én fogaim normál színűek. Én kiskoromban szedtem kálcium-tablettákat, talán ő nem, ezt nem tudom. Ez esetleg kihatással lehet rá?


Fogorvosnál még nem volt ebben a témában, tervben van. Előbb csak gondoltam rákérdezek, hátha találkozott már valaki ilyennel.



2019. aug. 31. 17:00
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve elírtam, nem kálcium-, hanem fluor-tablettát ettem.
2019. aug. 31. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt? Ha nem, akkor lehet fogkő. (?)
2019. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem mosta rendszeresen, és kezdenek rohadni. Műfog. Fizesd ki neki.
2019. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az én barátnőmnek is szürkés feketések a szélei a fogának, ez sima rohadas, fogorvos betömné ha nem félne tőle halálosan
2019. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vagy szuvasodás, ami a két fog között alakult ki (ez a legvalószínűbb) vagy fogkő. Fogselymezni kellene meg mihamarabb fogorvoshoz menni.
2019. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fogorvos mit tehet evvel? Azon kívül, hogy leveszi a fogkőt, ami aztán újra előjön. Tartós megoldás?
2019. szept. 1. 14:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, fogkőre nincs tartós megoldás. Évente le kell szedetni. Ha két fog közti szuvasodás, azt be tudja tömni esztétikus töméssel, az tartós. De a fogkövet akkor is szedetni kell, mert ott könnyebben alászuvasodik, vagy ínygyulladás alakul ki.
2019. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!