Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehajláskor pillanatnyi...

Lehajláskor pillanatnyi belenyilalló fogfájás mit jelent?

Figyelt kérdés
1 hete volt csinálva ez a fog. Talán kopogtatásra meg nagyon picit melegre-hidegre is érzékeny lett.

2019. szept. 4. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre kielégítő választ itt nem fogsz kapni. Ha kopogtatásra fáj az semmiképpen sem jó. 2 napja csinálták a fogam, nekem semmilyen érzékenység nem áll fenn, nyilván ez nem jelent semmit csak szubjektív "élmény".


Nem csak annyi a fog amit mi "kívülről" érzékelünk. A rossz szájhigiénia kapcsolatban van néhány szívbetegséggel is, ezt csak érzékeltetésként írom,hogy miért nem fog itt senki kielégítő választ adni a gerinccel kapcsolatos tapasztalataidra. Azért mert nagy eséllyel itt mindenki laikus és ez egy nagyon komplex dolog.

2019. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha a "volt csinálva" gyökérkezelést jelentett: akkor az összes említett jelenség normális, a hajolgatáskor érzett feszítö érzéssel egyetemben. Ennek lassan, max 1-2 hónap alatt el kell múlnia. Ha nem, vagy erösödik a fájdalom, mindenkép meg kell mutatni a kezelöorvosnak.
2019. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Élő fogakról van szó. Sőt ezen az oldalon az összes fogam élő. Ma voltam a dokinál. Megkopogtatva kicsit érzékeny volt ez a fog, de nem ugrottam ki a fogorvosi székből. Döntéshelyzet elé állított hogy válasszak: Vagy húz vagy idegel vagy nem csinálunk semmit. 1 hete csinált rajta egy tömést.

Nem tudom hogy jól döntöttem e de az idegelés mellett döntöttem. Jelenleg is sajog az a fogam de lehet a kezelés miatt :/ A lehajláskori belenyilalás kiidegelés után el is múlt.

Van mellette egy másik fogam az meg tompán fájt eddig

Furcsa számomra hogy ez a fog míg multkor nem volt hozzányúlva (4es) addig nem volt túl nagy problémája. Ez előtt csak az 5ös fájt de sokszor nem tudtam eldönteni ez vagy a 4es fogam rosszalkodik vagy az 5ös. Ha nagyon erősen fájt akkor az 5öst éreztem hogy bibis, de a kopogtatás érzékenység és meg a belenyilalások miatt döntöttem azt hogy idegelje a 4est. ha nincs ez a mizéria a 4es foggal akkor az 5öst csináltattam volna. Bár még lehet azt is kiidegeltetem ha bajos az a fog is.

Arcüreggyulladás vagy hasonló nem lehet.

Számomra furcsa hogy két fogat érzek és két különböző fájástipussal.

2019. szept. 5. 20:33
 4/11 anonim válasza:
Valószínü gyulladt volt a fogbél, ilyenkor tömés után is sok idö, míg teljesen meggyógyul. Velem is elöfordult már: egy kezdödö szuvasodásnál gyógyszeres tömés - végleges tömés volt a menetrend és én is erös fájdalmat éreztem legalább egy hónapig, enni alig bírtam. Háromszor látogattam vissza, de az orvos nyugtatgatás és alibi-töméslecsiszoláson kívül nem csinált semmit. És igaza volt, szépen lassan meggyógyult, három éve nincs is semmi gond. Nyilván a gyökérkezelés is megoldás lesz, némi rizikóval megspékelve. Jobb az orvosra hallgatni.
2019. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nálam az a bibi hogy már 1 hónapja kínlódok fogfájással és egy kicsit tele lett már a tököm. És nem javult hanem a 4es is elkezdett rosszalkodni. Sőt mintha már a 3fogam is érzékenyebb lenne az átlagnál kopogtatásra (utóbbi 1-2 napja), pedig annak nincs baja :/ Olyan érzés mintha kopogtatásnál ami nem fáj de a gyökér végét érezném. Olyan érzésre mint a gyökérkezelt fog kopogtatásra (kicsit más) Ez nem fájdalom csak más mint a többi fognál lévő kopogtatás. Remélem csak kihat a 4es fogam a 3ra...legalábbis remélem.

Ami még bosszantó volt hogy a fogorvosom nem tudott konkrétat mondani...miért nem mondta hogy várjunk feltétlen egy hetet vagy ilyesmi...Bár érdekes a 4es fog betömése után sajgott 1 napig a fogam, de ugy voltam az természetes majd 1 napig problémamentes volt.

Lehet olyan hogy tömés után 2 nappal gyulladt be a fogbél? Sajnálom én is ha feleslegesen lett kiidegelve de 1 hónapja szenvedek már a 4;5ös fogammal. Meg azt hittem hogy ez a emelés,lehajlás belenyilalás konkrétat tud mondani a fogorvosnak, de nem...:(


Amúgy 2 hónapja volt fogbélgyulladásom ugyan ezek fogaknál (4;5) fel is puffadt az arcom, de gyulladáscsökkentőt abbahagyva el is múlt. másfél hónapig nem volt bajom de után jött a szenvedés és kicsi fájásnál nem is tudtam eldönteni hogy 4es fog vagy az 5ös fog a ludas (előtte mindkettőt tömte) Sőt 1 hete is mindkettőt tömte mert vagy akkor maradt egy kis szuvasodás vagy azóta alakult ki.


Bár nekem az is érdekes hogy ételre reagált a fogam (4es vagy 5ös) étkezés után fél órával jelent meg, ha nem ettem akkor nem is éreztem. Néha mondjuk magától is rájött a fájdalom de azt ritkán. De volt olyan hogy 1 db szilva elég volt hogy beleálljon a fogamba egy rövid ideig. Tompán fájt, inkább az 5ös de néha a 4est éreztem. Panoráma röntgenen 2 hete voltam az nem mutatott ki semmit.


Tudom nehéz eset ez, nem egyszerű, de rohadt bosszantó hogy nem javultam meg nem haladtunk semmire :(

2019. szept. 6. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet jobb döntés lett volna tömést cserélni. Mert így a fog az nem "él" és előbb utóbb azt onnan ki kell szedni mert tönkremegy.
2019. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy talán érdemesebb lenne felkeresni egy másik fogorvost. Nem olcsó mulatság pótolni a fogakat,ha már valami biztatóbb alternatívát tud mondani valamelyik szakember akkor már megérte kifizetni feltérképezés árát.
2019. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

MA kipróbáltam hogy eszem édeset és nem reagált semelyik fogam. Direkt a problémás oldalon ettem. Tudom hogy a nem élő fog nem az igazi, de mult héten cserélt tömést és azt mondta többet már nem cserél benne tömést... :(

Jelenleg úgy érzem hogy jó lesz bár nem értem én se. Valamit tennem kellett mert voltak olyan napok amikor már nagyon zavart a fogfájás.

Lehet jobb lett volna magánba átmenni...de nem ismerek jó fogorvost. Na meg eleresztve sem vagyok. Jelenleg körzetis csinálja.

2019. szept. 6. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:
Javaslom,hogy naponta dobálj be valami persely szeru dologba naponta 100-150 Ft-ot,ha eljön az ideje amikor cserére érik a fog akkor normális pótlást tudsz finanszírozni (csavarosat pl) és így egyátalán nem lesz megterhelő amikor egyszerre kéne kipengetni 120 ropit. Tönkre biztosan tönkre fog menni remélhetőleg addigra amire tudod ebből majd pótolni. Persze csak egy javaslat.
2019. szept. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ideális esetben, ha sikeres a gyökértömés egy korrekt koronavédelemmel a fog élettartama lényegêben a fogágy állapotától függ, nem kell "onnan kiszedni", kiszolgálhat az életed végéig. Mindenesetre én is türelmesebb lettem volna, ha alaposan ki van tisztítva a fog és jó a tömés, hihetetlen, de képes a fog meggyógyulni.
2019. szept. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!