Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vízszintesen fekvő bölcsességf...

Vízszintesen fekvő bölcsességfogam van, ami neki van szorulva a mellette lévő fognak, és nyomja. Ki fogják műteni, mire számítsak?

Figyelt kérdés
Akinek volt ilyen, kérem írjon.

2019. szept. 16. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Szájsebészeten kiműtik. Nem tudom felétek hogy van, nekem a fogorvosom adott beutalót szájsebészetre.
2019. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nekem kiműtötték, ki kell sajnos, mert nyomja a fogaidat, az nagy fájdalom.
2019. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikor csinálják?

Én ma szembesültem ugyanezekkel a kilátásokkal.

Nekem a fogdokim fogja megcsinálni,a rendelőjében.

Nem tudom,hogy mennyire tuti ez így,vagy inkább ragaszkodnom kellene a szájsebészethez?

Te döntésed,hogy szájsebészet,vagy a fogorvos ajánlotta így?

2019. okt. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fogorvos küldött szájsebészhez.

Én nem bíznám sima fogorvosra.

2019. okt. 7. 18:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Jujj hát nem is tudom,hogy döntsek,hogy jól döntsek.

Én hajlok inkább a fogorvos felé.

Nemtudom.

Te miért nem bíznád a fogdokidra?

2019. okt. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nekem teljesen benne van az állkapocs csontban, semmi nem látszik ki belőle. Ez egy kis műtét, szerintem szájsebész végzettség nélküli fogorvos nem is csinálhatná. Legalábbis nekem ezt mondták és logikus.

Szövet bontás, csont bontás, szövet egyesítés, ezeket nem csinálhat sima fogorvos, csak szájsebész.

Kérdés persze az is, neked hogyan fekszik a fog!

2019. okt. 8. 12:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem megnyílt az íny,látható a fog egy része. Ott kell tovább mettszeni és kiemelni.

A rtg szerint a mellette lévő fogtest magasságában fekszik.

Az ujjammal,nyelvemmel ki tudom tapintani az íny alatt lévő fogamat.

Ebbem az esetben mi a véleményed?

Ami plussz,h soha semmilyen panaszt nem okozott. Most is véletlenül derült ki. Más probléma miatt lett a rtg kérve.

2019. okt. 9. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem akkor meg tudja oldani a fogorvos is.
2019. okt. 9. 08:23
 9/9 anonim válasza:

ez a válasz?


Szia! Nekem mind a 4 rosszul nő, nem tud kibújni egy picike rész se belőlük. Ma volt az első műtét, a bal oldali alsót és felsőt vették ki. Majd november végén ugyanez lesz a jobb oldaliakkal is. Az, hogy mennyire fájdalmas a műtét... Fontos, hogy elegendő érzéstelenítőt kapj, nekem ez dupla adag volt, az elsőnél nem éreztem nagymértékű zsibbadást. Ha eleget kaptál, akkor a műtét alatt nem érzel éles, szúró fájdalmat, csak nyomást-tolást. Nekem sokszor olyan volt ez a nyomás, hogy úgy éreztem mintha széttörne az állkapcsom és kiesne az összes fogam. De nekem az alsót nagyon apró darabokra kellett törni, csak úgy tudták kiszedni, szóval ez lehet emiatt volt. Maga a műtét nem túl fájdalmas, emiatt ne izgulj. Utána viszont szükséged lesz jópár fájdalomcsillapítóra, ha úgy jársz, mint én.

2019. nov. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!