Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Két nap múlva lesz 3 bölcsessé...

Két nap múlva lesz 3 bölcsességfogam eltávolítása. Az alsó teljesen vízszintesen nőtt a mellette lévő fog gyökerének. A felső a kettő pedig nem tud kibújni a helyhiány miatt. Mire számítsak hogyan zajlik a műtét és mire számítsak utána?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A műtét maga szerintem nem fáj. Kapsz érzéstelenítőt. Bár ilyen tapasztalatom nincs, mert nekem annyira kijött azért, hogy tudja húzni. Nem árt felszerelkezned fájdalomcsillapítóval, mert nekem még a mai napig fáj (csütörtökön húzták) . Sok sikert kívánok!
2012. okt. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 29. 15:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy egyszerre fogják mind a hármat eltávolítani, mert akkor nem fogsz tudni enni egyik oldalon se. A legkellemetlenebb dolog az egészben a szuri, ami főleg alsó esetében több helyre is adnak be, hogy mindenképpen fájdalommentes legyen. Utána vársz 10 percet, majd a doki kiszedi a fogat (1-2 perc), kitisztítja a környékét és összevarja az ínyt. Pár hét múlva pedig varratszedés lesz. Nekem még nem kellett bölcsességfogat eltávolítani, de voltam már szájsebészeten, mint asszisztens és eddig egyik beteg sem panaszkodott fájdalomra. Olyan volt már, hogy idegességükben minden zajtól, kattanástól összerezzentek, de mindenki kibírta.

Ami még fontos, hogy amíg a zsibbadást tart, addig se enni, se inni nem szabad. Az antibiotikumra, amit utána felírnak, nem szabad semmilyen tejteméket, tojást (a fehérje miatt) enni, sem pedig szoláriumozni vagy napozni (sajnos az utóbbi most nem érvényes).

2012. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatást!
2012. okt. 30. 15:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Az alsó keresztbe nőtt azt darabolni kell mert máshogy nem tudják kiszedni.Az több idő lesz?Utána mennyi ideig fáj és elviselhető a fájdalom?Köszi
2012. okt. 30. 15:37
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az alsó keresztbe nőtt azt darabolni kell mert máshogy nem tudják kiszedni.Az több idő lesz?"

Valószínűleg igen, de ez attól függ, hogy milyen ügyes az orvosod.

A fájdalom eltarthat egy-két hétig, de nem lesz olyan elviselhetetlen. Ha gondolod, írass fel valamilyen fájdalomcsillapítót, de akár az antibiotikum maga is csökkentheti a fájdalmat. Előfordulhat, hogy utána bedagad az arcod, akkor vissza kell menni és adnak egy gyógynövényes maszkot (vagy kötést), ami majd leapasztja.

2012. okt. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!