Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Illik borravalót adni a...

Illik borravalót adni a fogorvosnak? Ki mennyit ad?

Figyelt kérdés

Augusztus 31én voltam nála, egy gyógyszeres tömés és fogkőleszedésért fizettem 20ezret ma is megyek, már akkor mondta hogy a mai alkalom a végleges tömés 10ezer forint lesz.

Ti adnátok borravalót? Ha igen mennyit??

Nekem akkor úgy tűnt mintha meglepődött volna hogy csak annyit kapott amennyit kért...


2019. szept. 19. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell. Az árban benne van a saját munkadíja is, felesleges a borravaló. Az a pincérnek jár (ha jár).
2019. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fogászati kezelés olyan, mint a benzin. Bele van számolva a borravaló. Duplán.
2019. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szokás magánorvosnak borravalót adni.
2019. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogyne! Ket alkalommal otthagysz 30.000et es meg borravalot akarsz adni?
2019. szept. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy tömés 10-15 ezer forint. Ezen felül nem kell borravalót adni...
2019. szept. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én max fodrásznak szoktam adni ha tényleg nagyon profi lett a hajam. De az is max +200 Ft.

Magánfogorvosnak semmit csak a munkadíját.

2019. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként fodrásznak sem kéne, sem körmösnek, sem senki szolgáltatónak. Mindenki úgy határozza meg az árait, hogy abban benne van a munkadíja is. A borravaló étteremben szokás, de ott is meg kell kérdezni (jobb helyeken eleve az étlapon fel is van tüntetve), hogy tartalmazza-e az ár a szerviz díjat. Onnantól kezdve pedig a te jólneveltségeden és a pincér hozzáállás múlik, adsz-e és, ha igen, mennyit. De ez éttermi szokás, ami abból a korból maradt fent, mikor a pincérek külön fizetést nem kaptak, hanem a borravalóból kellett megélniük, ezért motiváltak voltak az ember s*ggét fényesre nyalni. Ha vhol bunkó a pincér, ott vagy nem tarthatják meg a borravalót, vagy az ár amúgy is tartalmazza.
2019. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon a szívemből szóltál. Kérdező, eszedbe ne jusson. Több 10 000-ret ott hagysz, mire fel vár borravalót?
2019. nov. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!