Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek Mi lehet a problém...

Szerintetek Mi lehet a probléma? Nem eszek cukrot sem csokoládét. Naponta mosok fogat.

Figyelt kérdés

Mai Napon történt mikor az órán ülve a nyelvemmel piszkálgattam a fogaimat. Nem volt semmi probléma. Megpróbáltam a leghátsó fogamat a legerősebben megnyomni a nyelvemmel. Egy picit (tényleg picit) beleszúrt valami a fogamba (és mintha nagyon picit lüktetett volna), de ez csak 1-2 másodpercig tartott (Nem vettem el a nyelvemet mivel el is múlott. ) Utána megpróbáltam az újaimmal, azzal nem történt semmi. Ugyan ott nyomtam meg sőt valamivel erősebben is és nem történt semmi. Nem fájt utána nem lüktetett,semmit nem csinált.Alig vártam, hogy haza jöjjek és megnézzem tükörrel, de meglepődve láttam, hogy semmilyen.Furcsálltam is.Nincsenek rossz fogaim.1 Hónapja voltam ellenőrzésen nem volt semmi. Nagyon Félek szerintetek mi lehet?

(Sokat rágózom lehet ,hogy ez okozza a galibát? Leszedi a Zománcot? Ezzel mit csinálnak?)



2019. okt. 9. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
7es 6os ?Mennyi idos vagy?Akkor neked is elkezdodott.Kezdheted gyujteni a penzt.Magan fogorvos.Digitalis rontgen.elektromos gyokerkezeles mikroszkopos lezeres.Fogfelépités.Ezt nem szabadna erezned eros nem beteg fognál.Nekem csomo gocos fogam lett.Ezt orokoltem a szuleimtol.Van akinek kívulrol nagyon szép eros a foga és beleesik a fúró,belulrol kész vége.Nagyon megbántam hogy minden penzem nem drága fogorvosra koltottem.Hiába kaptam 12koronat 28eves koromban 6havi minimalber netto teljes osszegeben.7ev alatt mind tonkrement.
2019. okt. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok és ez a 6-os fogam. Köszi a gyors választ
2019. okt. 10. 07:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok bedurranva (Nem vagyok Bedagadva) nem fáj a fogam.Nem tudom ,hogy számít-e ,de ott ahol menyomtam ott régebben tömték a fogam.Nem az ajarna kiesni?
2019. okt. 10. 07:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval 14éves vagy.Nehéz dolog ez fiatalon.Most a pénzre gondolok.Jó ha meg lehet menteni.Eloszor a korzeti de ha húzást mond akkor nem szabad hagyni.Gondolom eloszor megpróbálja megmenteni.Másodikként Bp.Semmelweis Egyetem vagy utána magánba.Allamiba a kezelés ha van TB akkor az a része ingyenes.Ha csak tomes esetleg alatta gyokérkezelés.Ilyenkor jó lenne beragasztott tomes de azt maganba csinálják az van egy 30as De ha utána elkezd sajnos torékennyé válni,mert az idegolt fog azzá válik akkor korona.Hogy védje utána ha még ha majd az is alá romlik akkor meg lehet csapos fognak csináltatni ha van az íny felett másfél mili és újra rá korona.De maszekba lehet azt is megmentik amit államiba húznának.Rontgen úgy is megmutatja hogy mi van.Sajnos csak egy szenvedo paciens vagyok.Idoben kapd el.
2019. okt. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szóval sajna rossz dolgok torténnek a tomés alatt.Ami esetleg szépen tart.
2019. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ezek fájnak amiket irtatok? Már a nyelvemmel se fáj.Kihúzzák?
2019. okt. 10. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Nana! Azért ne diagnosztizáljuk konkrét bizonyíték nélkül a kérdezőt egy pulpitissel! Főleg, hogy az egy hónapos kontrollon nem láttak semmi különöset. A gyökérkezelésig fajuló secunder cariest bőven észre tudta volna venni a fogorvos 1 hónappal ezelőtt.

14 éves + 1-2 másodpercig tartó fájdalom nyomásra (pulpitisnél ez pont hogy lassan múlna) - sokkal nagyobb esély van rá, hogy éppen jön a hetes fog és az okozza a panaszokat. Biztosat csak a fogorvos tudna mondani, miután szakszemmel megvizsgált.

2019. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!