Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogászati anyagok, mi mire való?

Fogászati anyagok, mi mire való?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Nemrégen kezdtem egy fogászati asszisztens iskolát és gondban vagyok az anyagokkal. Ezek az anyagoknak van valami külön felhasználási indikációja, vagy csak épp ki melyiket használja? Egyáltalán nem ezekkel dolgoznak a gyakorlaton és el vagyok veszve. Az iskolában pedig a fersoroltak közül kell kikészíteni a vizsgán.


AH26 Gyökértömő anyag

Apexit plus gyökértömő anyag

i-CAL plus gyökértömő anyag jóddal


Calcimol LC kálcium hydroxid paszta alábélelés

Realbase LC iono alábélelő paszta


Clip ideiglenes tömőanyag

Citodur / Cavit IT


GC fuji plus ragasztó cement

Kromoglass ragasztócement

Permaflo üvegionomer ragasztócement


Ketac molar üvegionomer



2019. okt. 17. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ajánlom Neked h fogászati webáruházaknál nézelődj. Ott sok helyen van leírás róluk ill. használati útmutató is. Sok sikert!
2019. okt. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! köszönöm a tippet, de már végig jártam mindent.
2019. okt. 17. 18:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon ne keseredj el, mert egy csomó anyag tök ugyanaz, csak más a gyártó, esetleg van benne egy kis plusz a többi társához képest, pl fényrekötő. Hogy ki melyiket használja az abszolút ízlés dolga. Pl az AH-val hallgató koromban dolgoztam utoljára, most más típusúak vannak, Calcimol helyett Ionoseal vagy Ionosit, ami fényrekötő, de ugyanarra való és az összetétele is hasonló; Realbase egy fényrekötő, üvegionomer tartalmú alábélelő, annyival tud többet, mint bármely más üvegionomer, hogy fényreköt, alábélelésen kívül viszont másra nem nagyon alkalmazható; az IT az IT mindenhol: ideiglenes tömőanyag, mindegy milyen márkájú, mind ugyanazt tudja; a FUJI egy üvegionomer, mivel elég drága, ezért főleg ragasztásra haszbálják, de a kikevert állagtól függően lehet vele tömni vagy alábélelni is.


Ne ess kétségbe, 1-1 anyag között sokszor csak színre, szagra van különbség, de mind fullra ugyanaz. Nincs új a nap alatt.

2019. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!