Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ha közvetlen gyökérke...

Normális ha közvetlen gyökérkezelés után fáj a fogam?

Figyelt kérdés

Annyira érzékeny volt, fájt, lüktetett az elmúlt napokban, hogy konkrétan egy percet sem aludtam, a Cataflam sem állította ki. Már a picit hozzáért az alatta lévő fogam, az is fájt.

Ma voltam fogorvosnál, gyökérkezelt (ideiglenes töméssel), most kezd kimenni az érzéstelenítő. De ha összecsukom a számát, és összeérnek a fogaim, fáj ugyanúgy a kezelt fogam.

Ez normális? Várjak holnapig, hátha jobb lesz?

A gyökértömés végefelé is érzékenyebb volt egy picit érzéstelenítővel is.


2019. okt. 18. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze, normális. Én nyáron voltam, nekem is érzékeny volt utána. Nekem sokszor kellett menni, többször is tett be ideiglenes tömést, és utána fájt egy darabig. De egyébként nem annyira amikor még be volt gyulladva. Meg én érzéstelenítőt gyökérkezeléskor nem kaptam.
2019. okt. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És fokozatosan csökken az érzékenysége majd?

Mármint hogy pl holnap reggelre jobb lesz? Azt mondta a fogorvos, holnap menjek vissza, ha ugyanúgy fáj, mint eddig (aludni, enni, hozzáérni nem bírtam).

Mert érintésre ugyanolyan érzékeny most is, mint előtte volt

2019. okt. 18. 17:56
 3/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, az lesz még egy ideig. Visszamész, kitisztítja, ideiglenesen betömi megint. Nekem is ilyen volt nemrég, annyira fájt, lüktetett még utána napokig, az arcom teljesen lemerevedett, aztán kitisztították megint, az is fájt, de megérte, mert utána hirtelen úgy lecsökkent a fájdalom, hogy felüdülés volt és nem kellett gyógyszer sem, az arcomba meg visszatért a mimika is.
2019. okt. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg nem fáj (bár kb 4 órája vettem be fájdalomcsillapítót, mert felkeltem a fájdalomra), viszont a nyelvemmel, vagy az alatta lévő fogammal hozzáérek, ugyanúgy nagyon érzékeny, illetve olyan, mintha mozogna picit a fogam.

Hívjam vissza a dokit?

2019. okt. 19. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!