Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan győzzem le a fogorvosi...

Hogyan győzzem le a fogorvosi elleni beteges félelmemet?

Figyelt kérdés
Mivel már fáj a fogam, ezért úgy gondoltam, hogy holnap elmegyek a fogorvoshoz. Kb. a 2/3-a le van törve az ínyemig és még van azon kívül kb. 9 tömésre váró fogam. Utóljára 1,5 éve voltam, de akkor annyira féltem, hogy még mielőtt behívott volna, már akkor elsírtam magamat. Eddig összesen 2x volt olyan, hogy már a székben ültem, és egyszerűen nem bírtam, nem tudott kezelni. Utóljára amikor tömött először érzéstelenítő nélkül kezdte, utána később adott be, mikor mondtam, hogy fáj, de utána sem hatott sokat. A város talán legjobb fogorvosa, kedves és segítőkész, tudja mit csinál, soha nem hallottam még róla egy rossz szót sem, de sajnos nagyon fájt. Azt nem tudom, hogy mennyi érzéstelenítőt kérhetek maximum, de pl. a szájsebészeten kaptam annyit, hogy nem éreztem, mikor 5 darabban szedték ki a fogamat. Szóval a kérdés egyszerű, hogyan győzzem le a beteges félelmemet?

2019. okt. 20. 19:31
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Ehhez szakember kell, pszichológus, de inkább pszichiáter.
2019. okt. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy hogy összeszeded magad és arra gondilsz fél óra és vége. Addig príbálj kikalcsilni mintha csak a tested lenne ott és gondolj valami szép helyre ahol vagy. Kérj meg valakit hogy kíserjen el. Kérj az orvistíl érzéstelenítést normál adagot. Az hatni fog és nem fog fájni. Én felet szoktam mert érzékeny vagyok rá és úgy sem fáj. Szóval nehezen hiszem el hogy egy nirmál adag után érzel még valamit. Ha igen akkor tessék szólni! Az orvos majd megoldja.
2019. okt. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én is rettegek a fogorvostól, de arra gondolok, hogy nem akarok fog nélkül maradni, ezért ha nehezen is de ráveszem magam. Utána sokkal jobban érzem magam, boldog vagyok, hogy rendbe van a fogam. 5fogam tömte az orvos érzéstelenítés nélkül. Eléggé fájt,de kibírtam mondjuk nekem magas a fájdalom küszöböm. Egyszer húzta a fogam és mindent éreztem, nem hatott az érzéstelenítő, de azt is kibírtam mert muszáj volt. Mi a helyzet nálad, hogy sikerült a " kellemetlen látogatás"?
2019. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanulj fogorvosnak!
2019. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!