Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Elviselhetetlen fogfájás, mit tegyek? Orvos antibiotikumot írt

Szombat éjszakától fáj egy két éve tömött fogam de úgy, hogy szinte már marom magam. Egyből hívtam a dokit, aki dolicint írt fel rá mert nagyon be van gyulladva illetve mellé szedem a cataflamot. Semmi, egyáltalán semmi hatása nincs. Vagyis a cataflam le csillapítja úgy még elviselhetetően fájó lüktetésre de ennyi. Aludni egyáltalán nem alszom. Ha ebbe a doki belefúrna össze is csikarnám magam. Mit tehetnék még? Reménykedtem, hogy a dolicin le viszi a gyulladást és érzéstelenítéssel ki tudnák gyökérkezelni de már két napja szedem és semmi

Keress kérdéseket hasonló témákban: Cataflam, dolicin, fájás, elviselhetetlenség, fogfájás

okt. 23. 00:17  Privát üzenet  

A válaszok
dzsudzsi2222 nevű felhasználó válasza:

nekem most volt egy bolcsessegfog mutetem... kegyetlen volt utana

ajanlom,hogy cataflam helyett valts egy masik gyogyszerre ,en algoflexet vettem,gyengebb mint a cataflam megis hatasosabb volt mert egyszeruen a cataflamot mar megszoktam es nem hatott , ha le megy a gyulladas valoszinu tud rajtad segiteni a doki, gyulladt fogat nem igazan szoktak piszkalni mert brutal fajdalmas lehet.. illetve ajanlom a corsodyl szajvizet :)

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 23. 00:38 Privát üzenet
Hasonló cipőben. Én is fent vagyok hasonló okból, de semmilyen gyógyszerem nincs itthon. Azon vagyok, hogy kikapom magamnak. Szinte lehetetlen lesz a művelet, de ha nem, akkor le fogom kaparni a falat.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 23. 01:00 Privát üzenet

A cataflam nem igazan jó fogfájásra. Inkább arthritis és társaira hasznos.

Fogfájásra hatásosabb egy Ibuprofen + Tylenol együtt, többet fog segíteni mint a cataflam. (de a cataflam és az Ibuprofen beszedése között teljen el legalább 4 óra!!!)

A kulonbozo NSAID fajdalomcsillapito-gyulladascsokkento tablettak mas es mas esetekben a legjobbak, mert mas es mas modon hatnak.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont okt. 23. 01:07 Privát üzenet
Esetleg ha visszamész a dokihoz megnézetni hogy minél hamarabb kezdjenek vele valamit?

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont okt. 23. 01:11 Privát üzenet
Begyulladt fogra én tramadolt vettem be, nagyon jó volt, azóta mindig van otthon egy dobozzal, igaz 3 év alatt 1 szemet vettem be csak belőle. Ez egy alap opiát fájdalom csillapító, de nagyon tuti.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont okt. 23. 07:00 Privát üzenet
Nekem is csak ideig óráig használ a cataflam, én Xiloxot szedtem ami nekem hosszabb ideig hatott. Az viszont vényköteles.

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont okt. 23. 08:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan győzzem le a fogorvosi elleni beteges félelmemet?
Normális, hogy fáj a fogam?
Gyökérkezelés utáni fájdalom?
Fogfájás elmúlik?
Mi annak az oka, hogy fogászati kezelés előtti napon, elmúlik a fogfájás?
Ez normális gyökérkezelés után?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!