Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elviselhetetlen fogfájás, mit...

Elviselhetetlen fogfájás, mit tegyek? Orvos antibiotikumot írt

Figyelt kérdés
Szombat éjszakától fáj egy két éve tömött fogam de úgy, hogy szinte már marom magam. Egyből hívtam a dokit, aki dolicint írt fel rá mert nagyon be van gyulladva illetve mellé szedem a cataflamot. Semmi, egyáltalán semmi hatása nincs. Vagyis a cataflam le csillapítja úgy még elviselhetetően fájó lüktetésre de ennyi. Aludni egyáltalán nem alszom. Ha ebbe a doki belefúrna össze is csikarnám magam. Mit tehetnék még? Reménykedtem, hogy a dolicin le viszi a gyulladást és érzéstelenítéssel ki tudnák gyökérkezelni de már két napja szedem és semmi

2019. okt. 23. 00:17
 1/6 anonim válasza:

nekem most volt egy bolcsessegfog mutetem... kegyetlen volt utana

ajanlom,hogy cataflam helyett valts egy masik gyogyszerre ,en algoflexet vettem,gyengebb mint a cataflam megis hatasosabb volt mert egyszeruen a cataflamot mar megszoktam es nem hatott , ha le megy a gyulladas valoszinu tud rajtad segiteni a doki, gyulladt fogat nem igazan szoktak piszkalni mert brutal fajdalmas lehet.. illetve ajanlom a corsodyl szajvizet :)

2019. okt. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hasonló cipőben. Én is fent vagyok hasonló okból, de semmilyen gyógyszerem nincs itthon. Azon vagyok, hogy kikapom magamnak. Szinte lehetetlen lesz a művelet, de ha nem, akkor le fogom kaparni a falat.
2019. okt. 23. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A cataflam nem igazan jó fogfájásra. Inkább arthritis és társaira hasznos.

Fogfájásra hatásosabb egy Ibuprofen + Tylenol együtt, többet fog segíteni mint a cataflam. (de a cataflam és az Ibuprofen beszedése között teljen el legalább 4 óra!!!)


A kulonbozo NSAID fajdalomcsillapito-gyulladascsokkento tablettak mas es mas esetekben a legjobbak, mert mas es mas modon hatnak.

2019. okt. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg ha visszamész a dokihoz megnézetni hogy minél hamarabb kezdjenek vele valamit?
2019. okt. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Begyulladt fogra én tramadolt vettem be, nagyon jó volt, azóta mindig van otthon egy dobozzal, igaz 3 év alatt 1 szemet vettem be csak belőle. Ez egy alap opiát fájdalom csillapító, de nagyon tuti.
2019. okt. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is csak ideig óráig használ a cataflam, én Xiloxot szedtem ami nekem hosszabb ideig hatott. Az viszont vényköteles.
2019. okt. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!