Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen fogpótlás módszert...

Milyen fogpótlás módszert javasoltok?

Figyelt kérdés

18 -at töltöm a közeljövőben, és eléggé zavarnak a fogaim.

A gond az lenne, hogy a jobb oldali szelso metszőfogam hegyesebb, a bal oldalon pedig merszofogam es a szelso szemfogam helyen egy nagyobb es hegyes fog van.

Fogszabályzóval azt hátrább húzatnám, de minden fogam (röntgen szerint is) tejfog, és nincs maradandó.

Viszont a nagyobb szélesebb fogam mögött még éppen maradandó az első kisörlő fogam.

(Remélem jól mondom a fogak neveit)

Ilyen idősen az implantátumot sokallom, és leginkább azt szeretném, hogy ne látszódjon, hogy nem a saját fogaim vannak ott. Láttam elég szembetűnő, csúnya megoldásokat. Szeretnék valami jó megoldást.



2019. okt. 25. 22:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
38%

Milyen tejfogakról beszélsz? 12 éves korra már kinő a legkésőbb növő maradandó fog, a szemfog is. A bölcsesség fogakról most itt ne beszéljünk, az egy másik kérdés.

18 éves korodra Neked még tejfogaid lennének? Mit habratyolsz itt össze?

2019. okt. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha fogalmad sincs a dolgokról, akkor egyáltalán minek írsz ide?

Ez teljesen lehetséges, hogy nincsenek maradandó fogaim, csak tejfogak. Nem tudom miért kell ennyire tajekozatlanul ideirni...

2019. okt. 25. 22:55
 3/12 A kérdező kommentje:

Legalabbis taoasztalatokat, vagy tippeket stb. olvasnek dzivesen, nem pedig megcafolast.

Hidz csak a magam bajat.

2019. okt. 25. 23:00
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ha fogalmad sincs a dolgokról, akkor egyáltalán minek írsz ide?"


Csak azért, hogy mennyire nincs fogalmam a dolgokról:

[link]

2019. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van, akinek nincsen két rend foga, csak a tejfog, és arra kell vigyáznia, amíg tud. Nem gyakori, de előfordul.


Kérdező, szerintem orvosokkal kéne konzultálnod, mert itt sajnos ilyen mélységben nem sokan értenek hozzá. Az orvos tudja megmondani, hogy egyáltalán mi lehetséges a te esetedben.

2019. okt. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ne egy olvasott cikk altal akard mar a rontgenkepet felbiralni.
2019. okt. 26. 09:17
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. okt. 26. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a fogcsírák ott vannak, akkor még lecserélődhetnek a tejfogaid az újakra, nem? Erről mondott valamit az orvos? Mert nem lenne jó pótolni fogakat úgy, hogy aztán jönnek a maradandó fogak és a fogpótlás miatt nem tudnak esetleg kinőni.

A helyedben én mindenképpen várnék, hogy idővel jönnek-e a maradandó fogak. Ha egészségügyi gondot nem okoz, csak kisebb esztétikai probléma, akkor nem foglalkoznék vele egyelőre.

2019. okt. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De nincs fogcsírám sem
2019. okt. 27. 15:49
 10/12 anonim ***** válasza:

BOcsánat, kicsit összetett a kérdés. Elkerülte a figyelmem, hogy nincsenek fogcsírák.

Ha jól értem, a fog alakja, formája nem tetszik. Ezt talán koronázással lehetne változtatni. De ma már vannak ennél jobb módszerek is, amolyan fogkozmetikai vagy milyen kezelések. Ilyenkor valami héjat tesznek elől a fogra, és így akár a fogak közötti rések is eltüntethetők, a fog alakja is máshogy hathat.

Viszont tényleg legjobb lenne fogorvossal beszélni meg ezt! Nem sokan lehetnek hozzád hasonló helyzetben.

2019. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!