Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogak is ízülettel kapcsolód...

A fogak is ízülettel kapcsolódnak az állkapocs-csonthoz? - mintha ezt olvastam volna valahol. Jó lenne tudni.

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert az magyarázat lehetne arra, hogy miért mozdult meg az újonnan felrakott hidam. Rosszul gondolom?

#fog-izület?
2019. nov. 3. 09:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Rosszul gondolod
2019. nov. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ragasztva volt? Hány fogra van feltéve? Nem lenne szabad neki mozognia! Ki kell neki bírni sok sok évet.
2019. nov. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos 16 foghely van egyben = KÖRHÍD. A fogorvos beszélt rá. Már másnap megroppant.Félek, hogy le kell szedni...
2019. nov. 3. 11:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felfogható egyfajta ízületként is - bár ez nem magyarázza, hogy miért mozdult meg a hidad, elvégre a híd a meglévő pillérfogakhoz kapcsolódik, nem közvetlenül a gyökérhártyához, tehát akkor inkább talán a ragasztó engedhetett el. Vissza kell menni a fogorvos, megnézi. Elvégre ez egy fogpótlás, nem szabad csodákat várni, hogy majd azonnal ugyanolyan lesz minden, mint volt akkor, mikor még megvoltak a saját fogaid. Valószínűleg nincs nagy baj, ha a ragasztó elenged, az nem a fogorvos hibája, hanem az anyagé, be kell újra ragasztani.


Azt nem teljesen értem, mit értesz az alatt, hogy a fogorvos beszélt rá? Ha te nem akartad, akkor nem készülhetett volna el, elvégre a fogorvos nem fog téged lefogni és erőszakosan ráhúzni a fogaidra egy hidat jó pénzért. Ha meg ilyen könnyen rábeszélhető vagy mindenre, amiben nem vagy biztos, akkor a saját fejedben keresd a hibát. De azt ne mond ,hogy ki mire beszélt rá, mert te egyeztél bele, amikor beültél a székébe, tudtad, hogy mit fog csinálni és még ki is fizetted. Ez nem tipikusan az a viselkedés, amit az ember elvárna, ha olyan dolgot csinálnak vele, amit nem szeretne.

2019. nov. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szakember, ezért nem tudtam érvelni eléggé, - a fogorvos viszont szakmai fölényével megmagyarázta, hogy esetemben ez a legjobb megoldás. Egy hétig hezitáltam, majd elfogadtam,mert ő egy jó nevű fogorvos, jobban tudja...De már bánom.
2019. nov. 3. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!