Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi lehet a fogammal?

Mi lehet a fogammal?

Figyelt kérdés
Ha valamilyen kisebb, kemény ételre haraptam mindig éreztem a tömött fogamat, kissé fájt, ezért elmentem az orvoshoz, aki újratömte kb.egy hónapja és most azon kapom magam, hogy megint fáj kis, kemény ételre való harapáskor. Most nagyon félek, hogy ha elmegyek fogorvohoz már csak a gyökérkezelés marad? Nagyon nem szeretném, mert nem hallok túl sok pozitív véleményt róla. Esetleg újratömik? De hát mi lehet a baj, hisz most lett újratömve? Vagy még reménykedhetem abba, hogy ha várok vele elmúlik a fájdalom, mivel hetekig érzékeny is volt mindenre, ami mára elmúlt.
2019. nov. 6. 22:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt valakinek hasonló esete?
2019. nov. 6. 22:20
 2/7 anonim ***** válasza:
Kellene egy fogröntgen, nincs-e begyulladva a gyökérnél.
2019. nov. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem most épp ezt van. Újratömték a fogamat, mert kicseréltek egy régi tömést. Előtte semmi gondom nem volt, most harapásra érzékeny. Az előfordulhat, hogy begyulladtak az idegek, stb. Én is most még várok, mert nem vészes, öblögetek cserszömörcével, mindent bevetek, ami gyulladásra jó, mert nem akarok megint dokihoz menni.


A gyökérkezeléstől meg ne félj, ha esetleg arra kerülne sor, volt már jó párban részem. Kapsz, sőt kérj érzéstelenítőt és nem érzel semmit.

2019. nov. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mikor tömték a fogad? A fájdalom abszolút nem érdekel, inkább az, hogy egy idő utan letörik és 10 évnél nem bírja tovább.(Legalábbis ilyeneket olvasok)
2019. nov. 7. 18:13
 5/7 anonim ***** válasza:
A gyökér kezelt fognál előfordulhat, hogy 10-20 év után eltörik, de ez sem szükségszerű. Ha esetleg elő is fordulna, ki pótolják. Már jártam így, de kaptam egy porcelán pótlást és jobb, mint az igazi.
2019. nov. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mint kiderült nincs baja a fogamnak, a foggyökér belelóg az arcüregembe, ami frontidőben és ha beteg vagyok érzékeny. Még ilyenről nem hallottam.
2019. nov. 12. 15:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is ez van, egy felső 5-ös fogam minden nátha előtt nagyon fáj, főleg ha lehajlok, innen tudom, hogy jön a nátha.
2019. nov. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!