Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megéri kihúzatni egy fogat...

Megéri kihúzatni egy fogat másfél év fogszabályzó után?

Figyelt kérdés
Másfél éve van fogszabályzóm, és mivel féloldalas foghúzásom volt a múltban, így el van csúszva a fogsorom. Eddig azt mondták hogy megoldják a fogszabályzóval, nem kell húzni. Most rákérdeztem és azt mondták hogy nem feltűnő és nem tudnak vele mit csinálni, de engem zavar. Ha most kihúzatnám, sok idő mire teljesen visszaáll? Tudnátok tapasztalatokat írni?

2019. nov. 15. 20:20
 1/1 Ferrari02 ***** válasza:
100%

Fogszabályzásnál a fogsor 4-es vagy 5ös fogait szokták eltávolítani (gondolom a múltban egyik oldalon ezt érintette a foghúzás). Ahhoz, hogy szimmetrikus legyen az arcprofilod mindkét oldalon ki kellett volna húzni a fogat. Nem is értem, hogy tervezték a fogszabizásod...


Az egyik megoldás az, hogy kihuzatod a másik oldalon is. Ebben az esetben kitolódik a kezelésed kb. 6-12 hónappal, de nem lehet meghatározni az tervezést igényel, nem tudni a fogaid hogyan reagálnak, korod, stb. sok tényezőtől függ.



A másik megoldás, hogy akár pótoltatod a másik fog helyét mini implantátummal.


Mindkét esetben pontos újratervezést igényel a dolog.


Alsó és felső fogszabid is van? Kicsit több infót is adhatnál :)


Ha nem vagy elégedett a fogszabizással mindenképp jelezd a kezelőorvosodnak, hátha van megoldás a korrigálására.


Ha nem bízol az orvosban, érdemes lenne akár egy másikhoz elmenni (nem feltétlen orvost váltani, csak kikérni a szakvéleményét az lehetőségeidről).

2019. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!