Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Egyszerre járhatok magán és...

Egyszerre járhatok magán és sztk-s fogorvoshoz is?

Figyelt kérdés
Eddig magán fogorvoshoz jártam, még van is hozzá időpontom, viszont szeretnék elmenni a körzetis fogorvoshoz is, megnézni milyen. Mivel sajnos több fogamat is kellene betömni. Ilyen esetben megtehetem, hogy bejelentkezem sztk-s fogorvoshoz, úgy hogy például következő héten pedig magán fogorvoshoz kell mennem? Vagy van erre valamilyen íratlan szabály?

2019. nov. 16. 19:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Járhatsz. Utolsó,miért lenne pofátlanság a helyzet amit felvázoltál ? Magyarázd el kérlek. A kérdező valószínűleg fizeti a TB-t , így nincs "ingyen" semmi a körzeti orvosnál. Nálunk pl a szó legszorosabb értelmében nincs ingyen (értsd: csak a húzásért nem kell fizetni,minden másért igen,bár valamennyivel kevesebbe kerül egy tömés pl,mint a magánorvosnál) .

Mindenki oda jár orvoshoz,ahová akar,és akkor amikor akar. Ne vicceljünk már,hogyha a körzeti betömte "ingyen" a fogam,akkor fogpótlást nem csináltathatok máshol :D Mondjuk én nem járok a körzetihez ,csak magánba . Szóval kérdező ,nyugodtan ,mindnehol kifizeted a kezelést,így ,vagy úgy ,szóval egyáltalán nem "pofátlanság" . Persze vannak olyan helyzetek,pl fogszabályzás,amikor nem célszerű több orvoshoz jár ,sőt el sem vállalják,át sem veszik az embert általában,de ez teljesen logikus és érthető .

2019. nov. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

11-es!

Ha tőletek a körzetes orvos pénzt kér tb finanszírozott dolgokért, akkor a körzetes orvosotok átver. Ami minősíti őt is, hiszen olyan dologért tartja a markát, ami tb támogatott (fogkőleszedés, tömés, gyökérkezelés, húzás - lényegében elmondható, hogy egyedül a pótlásért kérhető pénz, minden más finanszírozott), de rólad is sokat elmond, mivel interneten elérhető információ, hogy mi jár az embernek és mi nem tb alapon.

Ha valaki számára pedig érv az, hogy "fizetem a tb-t", akkor az illető vagy nem ebben az országban lakik, vagy annyira elzárt a külvilágtól, hogy fogalma sincs, hol tart sajnos a magyar eü. Az a tb, amit fizetsz ugyanis lepkefingra nem elég. Egyetlen egy tömésed piaci árát nem fedezi. Ráadásul a te tb-dből van fizetve a szomszéd Mari néni inzulinja is (1 év alatt többe kerül az államnak az az inzulin, mint amennyit Mari néni egész életében befizetett tb címszó alatt) és most egyetlen egy betegség egyetlenegy terápiájáról beszéltünk csak. Nem, el kell keserítselek, a magyar eü nagyon nagy sz*rban van és de, többek között azért, mert számos terápia gyakorlatilag ingyen van (a fogászati terápiák zöme amúgy pont ide tartozik - csodálkozom, hogy erről te nem tudsz, amikor az utóbbi hónapokban ettől volt hangos a sajtó).


És de, bunkóságnak tekinthető, hiszen amiért nem kellett fizetni, arra jó volt a körzetes, de a fizetős munka csak a fenszi dentalban végezhető el. Ez neveletlenség, bár ez is inkább arról a magánorvosról mond el sokat, aki erre biztatja páciensét, kihasználva ezzel saját orvoskollégáját, hiszen az a fogorvos, aki korrektül el tudja látni a tb alapon igénybe vehető dolgokat, az ugyanúgy el tud készíteni jó minőségű pótlást is. Persze joga mindenkinek megvan, hogy azzal csináltassa a dolgait, akivel akarja, nem mondtam egy szóval sem, hogy nem lehet, mert lehet, csak neveletlenség, főleg abban az esetben, ha van mögötte tudatosság.

2019. nov. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
38%

Nem neveletlenség . Nevetséges,hogy úgy akarod beállítani mintha a TB alapon igénybevehető szolgáltatás valamiféle potyázás lenne . Nem fedezi a tömésemet ? Tudod hány évtizede fizetek TB-t ? Azt is tudod,hogy kizárólag magánorvoshoz járok,ahol súlyos pénzeket kell fizetnem,mert az sztk-ban évekre előre adnak időpontot ,és ha be is jutsz, fájhat a fejed,hogy egyáltalán normálisan kezelnek-e . És nem egyedül vagyok hidd el, az emberek nagyrészének vannak ilyen tapasztalatai. Ne akard senkinek bemesélni,hogy miattunk van sz_a_rban az EÜ. Ha normális az orvos ,én is ha tehetném oda mennék ,és egy csepp lelkiismeretfurdalás sem lenne bennem ,mert a TB-t kötelezően fizetem,és semmit nem kapok érte . Nincs gond azzal,hogy olyan szinten le van rohadva az egészségügy,hogy vagy magánorvoshoz jársz,vagy meghalsz ( nem túlozni akarok,de én pl Chron beteg vagyok,tudnék mesélni ) , de akkor mi a francnak fizeted a TB-t. És még érezd rosszul magad,ha "kihasználod" ,ami "ingyen" van,ezt nem gondolod komolyan .

Amúgy igen,lehetséges,hogy itt a körzeti orvos átver mindenkit , de megteheti . Sokáig az amalgám tömés ingyen volt azt aláírom,amíg használták. Azóta fizetni kell a tömésért,mivel csak fehér,esztétikus van .

Talán az sem véletlen,hogy az emberek a fogpótlásért már a magánrendelőbe mennek . Ez nem rólam árul el valamit,hanem a körzeti ellátás minőségéről,úgy általában. Persze vannak kivételek,van sok jó orvos ,függetlenül attól,hogy magán,vagy állami szférában dolgozik,sőt ,sokan párhuzamosan csinálják .

Az,hogy le van pusztulva az állami egészségügy nem az adófizető nép hibája . És a TB alapú ellámás nem egy adomány az állam részéről,egy alamizsna ,amit füled-farkad behúzva,csak csendben,ritkán,lopva kihasználhatsz . Igenis használd ki,ha olcsóbb,és jó az orvos,mert ezért fizeted a TB-t.

2019. nov. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

13-mas! Még mindig úgy látom, hogy nem egy országban élünk. Az emberek döntő többsége (több millió honfitársad) nem engedheti meg magának a magánorvost. Kezdjük itt. Az, hogy te ott hagysz sok pénzt, az a te magánügyed és nem tudom mi köze ehhez az egészhez. Ez egy döntés, amit te meghoztál.


Az meg túlzás, hogy az sztk-s fogorvos évekre ad időpontot, 3-4 hónapos várólista a maximum, ami egyébként megint csak azt bizonyítja, hogy nagyon nagy igény van rá. Ez a körzetes egy kontár duma meg kezd kicsit unalmas lenni. 2 szempontból hibás: egyrészről az magánrendel, aki akar. A frissen végzett fogorvosok döntő többsége magánrendelőbe megy el kubikolni, és azért egy frissen végzettnek még remeg keze lába egy szurinál is, nemhogy egy komolyabb beavatkozásnál... Másrészről a körzetes orvosok döntő többsége tart magánrendelést. Ha akkora kontár, nem menne hozzá senki magánba. Nem, ne haragudj, ez megint egy tévhit, vki vmikor kitalálta, azóta ez beépült az emberekbe, mint egy zsigeri reflex. Az a baj a körzetessel, hogy őnála csapódik le az összes akutan beeső, feldagadt arcú, elhanyagolt beteg, akivel szemben ellátási kötelezettsége van. Az ilyen betegnek legtöbbször a fogát már csak húzni lehet (innen a tévhit, hogy a körzetes csak húz), plusz az időpontot kért beteg addig kint csücsül és vár, miközben 3 hónapja már telefonált időpontért. Ez sajnos a rendszer hibája, nem az orvosoké. A magánorvos megteheti, hogy nem fogadja ezen beesett betegeket, ha egyáltalán jelentkezik ilyen nála, mert ezek az elhanyagolt betegek (vannak jópáran és nem csak BAZ megyében, a saját szomszédod is kerülhet ilyen állapotba, olyan általános) tipikusan nem rendelkeznek olyan vastag pénztárcával, hogy megérje fogadnia a magánorvosnak, plusz nem fogja kint várakoztatni a jól fizető páciensét egy utcáról beesett miatt.


Nem állítottam egy szóval sem, hogy ez a ti hibátok, ez egy figyelemfelhívás volt, hogy sajnos nagyon nagy bajok vannak és nem lehet a tb-re hivatkozni úton útonfélen, mert nem kell matematikusnak lenni ahhoz, hogy az ember kiszámolja, hogy az a tb, amit fizet, abból hány másik embert látnak el még havonta, figyelembe véve a különböző népbetegségeket és terápiájukat (diabétesz, szív-és érrendszeri betegségek, elhízás, fogszuvasodás és fogyágybetegség stb stb) könnyen kikalkulálható, hogy sajnos ez egy nagyon jelképes összeg. Magadra veheted, megsértődhetsz, kiforgathatod, de ez akkor is így van. Azért nem változtatnak rajta, mert a mindenkori kormány egy eü reformba azonnal belebukna. Csak úgy lehetne ugyanis javítani a helyzeten, ha nagyon drasztikusan megváltoztatnák a tb rendszert, amit az a jó pár millió ember, akikre fentebb is hivatkoztam, nem fogadna el, mert ők nem tudnak, nem képesek több tb-t fizetni, ha pedig elveszik tőlük az orvosi ellátás nagy részét (mondjuk csak a sürgősségi beavatkozás marad), akkor Mari néninek ki kell fizetnie a kisnyugdíjából az inzulinja teljes összegét: akár több 100ezer (!) forintot havonta. Abba most ne menjünk bele, hogy kinek milyen felelőssége van az egészségével kapcsolatban és megérdemli-e egyáltalán a tb finanszírozott ellátást.


A körzetes orvosod csak azért kér pénzt, mert nem jelentitek fel. Itt éppenséggel ti vagytok a hibások, mert ti vagytok a balekok. Egyetlen egy dolgot kéne tenni (és ehhez nem kell jogi diploma), bemész másodmagaddal fogat tömetni, ahogy nyújtja a markát, megteszitek a feljelentést. Ki van rakva a betegjogi képviselő neve, ha 100-an felhívják ezzel a problémával, akkor nem fogják annyiban hagyni.


Nem mondtam, hogy potyázás, egyszerűen nem szép dolog. Ennyi. Jogod van arra költeni a pénzed, amire akarod, csak épp nem sok logika van mögötte, hogy ha adott egy orvos, aki kiválóan megcsinál mindent, akkor miért nem őrá van bízva a folytatás is, ha képes/jogosult rá (esetleg van is referenciája)? Nem beszélve arról, hogy igen kellemetlen tud lenni, mikor a magánorvos és a körzetes elképzelése nem korrelál egymással és a magánorvos végül egy olyan státuszt kap vissza, ami merőben más, mint amit ő kitalált. Ez nem azért van, mert valaki rossz, vagy kontár, hanem mert a terápia sokszor változik a kezelés közben. Pl gyakran előfordul, hogy egy ránézésre és röntgen alapján is menthető fogat végül ki kell húzni, mert anatómiai okok miatt (ami nem látszódik a röntgenen) nem kivitelezhető egy gyökérkezelés. Tehát praktikussági okai is vannak annak, hogy miért célszerű ugyanannál az orvosnál maradni.


A Crohn betegség pedig nagyon szomorú és sajnálatos, csak nem tudom hogy jön ide. Mindenki tudna írni valamit, amivel lehetne sajnálni, a témához viszont nem sok köze van.


TB-t pedig én is fizetek :) a gond az, hogy Magyarországon kevesebben fizetnek TB-t, mint akik nem és az akkor is jelképes összeg lesz, ha felháborodva megkérdezed, hogy tudom-e mennyit fizetsz. A tb pedig nem egy magánszámlára megy, amiből utána ki ki gazdálkodik a sajátjából, hanem megy bele a közösbe. A te tb-dből van fizetve az összes BAZ megyei cigánykislány szülése és abortusza. A te tb-dből húzza ki a falusi fogorvos a Romániából átjött, állampolgársággal, tb-vel és munkaviszonnyal nem rendelkező jó ember fogát. A te tb-dből megy ki a mentő a részeg hajléktalanhoz. Soroljam? És ezt most nem magadra kell venned, hanem inkább csak felnyitom a szemed, hogy ez a fizetem a tb-t dolog elég lejárt lemez egy olyan országban, ahol sorra zárnak be osztályok/kórházak ember-és géphiány miatt. Ha valami nem tetszik, akkor pedig 2 dolgot tehetsz: ki mész az utcára és tüntetsz, vagy csendben elmész magánrendelésre. Akkor is, ha fizeted a tb-t, mert ne félj, el tudják költeni másra is, nem csak rád.

2019. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A Chron csak lazán kapcsolódott ide,nem kell sajnálni miatta,csak azt akartam érzékeltetni,hogy míg egy szuvas fognál maximum kirohad a fogad , van amibe bele is pusztulsz ha nem mész magánorvoshoz. Egyáltalán nem sértődtem meg,nincs miért. Én biztos nem jelentem fel az orvost,mert nem érdekel ,nem járok oda . Értem,hogy rossz a rendszer,kevés a pénz ,de attól még oda megy mindenki pótlást csináltatni,ahova akar . Engem legalábbis a legkisebb mértékben sem érdekel ,hogy az állami orvos keressen több pénzt rajtam ,ugyanis az én számban lesz a fogpótlás . És az,hogy valaki be tud tömni egy fogat,nem egyenlő azzal,hogy implantálni is például . Szerinted csak tévhit ,hogy a körzeti rossz - ebben némileg igazat adok,mint írtam az előző hozzászólásomban is,nem ettől függ. Legtöbbször viszont az alulfizetett,kiégett ,túlterhelt orvos nem úgy fog veled bánni, mint akinek fizetsz, ha nem is eredendően bunkó,vagy kontár,de egyszerűen nem jut rád elég figyelem és kész . Ha te ezt tapasztaltad,mint fogorvos , hogy a kollégáid erre bíztatják a pácienseket ,akkor valószínűleg nem bíznak a szaktudásodban , úgy gondolják talán egy tömést még meg tudsz csinálni,de egy hídat vagy koronát,implantátumot már nem bíznának rád ,aminek 10-20 évet illene kibírnia. Ilyenkor magadban kellene a hibát keresni,nem? :D Nem bunkóság ez,hanem megfontoltság . Szeretnél monopol helyzetben lenni azt értem,de nem így működik :D
2019. nov. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nekem a körzetis egyszerre ad időpontot főleg ha fáj,ha azt mondom nem fáj de megnézetném max másik hét.Nem cserélném le magándokira azok sem tudnak többet.Ja de bocs vigyorognak a jó kis pénzért amit minden alkalomnal otthagysz.Fizessen csak aki megteheti vagy van felesleges pénze ilyenekre.Egyébként van olyan ismerősöm aki a magánra esküdött aztán jól megszívta vele!
2019. nov. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!