Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nektek meddig volt fenn a...

Nektek meddig volt fenn a fogszabályzótok? Illetve hány évesek voltatok amikor feltették és mennyi amikor levették?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez egyénenként változó, de kíváncsi vagyok.

2019. nov. 17. 09:13
 1/5 A kérdező kommentje:
És meddig kellett hordanotok az éjszakai fogszabályozót?
2019. nov. 17. 09:16
 2/5 Metionin ***** válasza:
Éjszakait 12 évesen kaptam és 13 évesen az állandót, 15 évesen levették mert semmit sem használt, csak szívtam vele. Később ki kellett műteni a rossz helyre nőtt fogamat. Levétel után az éjszakait hordtam 1 évig de alul úgy is visszaállt a fogam, szóval tényleg 0 haszna volt az egésznek.
2019. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úhh az nem lehetett túl jó.Sajnálom ami veled történt.

Ki kellett fizetnetek?

2019. nov. 17. 16:48
 4/5 Metionin ***** válasza:
Ez van, végül azt mondták hogy túl erősek a csontjaim, ezért nem segített a fogszabi. Az egyik szemfogam nőtt egész felülre, alul pedig az egyik ugyanígy kijjebb volt, a felső fogsoromba egy év alatt csináltak egy rést hogy majd oda lejön a szemfog de nem jött, szóval újabb egy év alatt visszahúzták a rést és közölték hogy ki kell műteni de amúgy azt nem csinálják meg, mert csak szájsebészeten lehet, az meg ott nincs. Szóval meg kellett várnom amíg olyan helyre költözök, ahol van szájsebészet és kiműttettem. Az alsót egészen helyrehúzta a szabályzó de a bölcsességfogam kinőtt és félig visszanyomta. Kifizetni persze hogy ki kellett, hiszen azt még előre kellett fizetni mielőtt felrakták.
2019. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tamara Csilla válasza:

Szia!

Nekem 2014 őszén tették fel(also-felso), es 2018 februarjaban szedték le. Azota hordom az éjszakait. Először rendszeresen csináltam, most már néha kihagyok egy-két napot, hogy szokja a fogam... De ha több napig nem hordom, akkor észlelhető, hogy a fogaim mozgásnak eredtek. Az éjszakait sokáig kell utana hordani sajnos.. De nekem halistennek megérte az a 3,5 év:)

2019. nov. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!