Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki kell húzni a felső 6-os...

Ki kell húzni a felső 6-os fogam, mert kegyetlenül be van gyulladva. Szerintetek fájni fog? Vajon varrni kell?

Figyelt kérdés
Már húzták egyszer a bölcsességfogam (úgy, hogy semmi baja nem volt) és az fájt.., akkor vajon egy gyulladt fog húzása jobban fog fájni?
2019. nov. 17. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Én előtte 1 hétig Dalacint szedtem, azt valamennyire levitte a gyulladást és így nem fájt a húzás.

Varrni akkor szokták ha nem áll el a vérzés, nekem alsó hatost húztak, azt nem varrták. Hogy fájni fog-e, az attól függ, elzsibbadsz-e az injekció(k)tól, mert ha nagyon gyulladt, akkor sokszor nem hat az érzéstelenítő.

2019. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A varrásnak lehetnek egyéb indikációi is a vérzésen kívül, ezt előre neked senki nem fogja megmondani, pl kell-e arcüreget zárni, vagy van-e szükség feltárásra - mindkét esetben van varrás.

Hogy fájni fog-e, azt sem fogja senki sem megmondani, ha bármi gond van, jelzel az orvosnak (no nem úgy, hogy elrántod a fejed, mert akkor nem szabad csodálkozni, ha a műszerrel felszakad a szád) és kapsz még szurit. Ha akkora a gyulladás, akkor úgy is kapsz terápiás dózisban antibiotikumot, de valójában erre sokkal ritkábban van szükség, mint ahogy itt egyesek gondolják.

2019. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!