Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül kb a fém...

Mennyibe kerül kb a fém fogszabályzó alulra és felülre?

Figyelt kérdés

Kellesz majd fogszabályzó ezért kérdezem.Hány percig tart a felrakása alulra felülre,a mintavételnek mi a menete és hány percig tart?Felrakása után hány napig fog fájni?Köszi a válaszokat.

19/L


2019. nov. 18. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:

hogy mennyibe kerül az attól függ hol laksz. Szerintem 130-150e ft / állkapocsért már tudsz fém fogszabályzót venni pesten.


A mintavétel úgy müködik, hogy kipeckelik a szád, beletesznek egy habszivacs szerű dolgot és egyből kitágul, elárasztja a szádat..Én nagyon bepánikoltam miatta, annyira hogy eszembe se jutott az orromon levegőt venni..a számon meg nem tudtam.:DDD Szánalmas volt, de túléltem. Alsó fogsor levételnél már nem volt ilyen problémám mert tudtam mire számitsak.


A fogszabályzó felrakása kb 15-20perc. kapsz ragasztot a fogadra, ráteszik a brekketet majd rávilágitanak valamivel, hogy fixálja a ragasztást.

Felrakása után 2-3napig elég erős diszkonfort és feszülő érzésed lesz. Ezek azok a napok amikor megbántad az egész procedurát. ilyenkor csak pürét tudsz enni. kb 3nap után már jobb a helyzet de továbbra is érzékeny lesz a fogad.

Én 1hét után tudtam normálisan kajálni de csak a hátsó fogaimmal. Az elsőkkel nem, azokat fél évig nem is tudtam használni annyira érzékeny volt, de ez elméletileg speciális eset volt..másnál ez nem jellemző.

2019. nov. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem csak felül van,és ott két részletben fizettünk 70-70e forintot a fogorvosnak.

hozzáteszem, hogy ő a város legjobb fogorvosa, és ki kellett húzni 2 fogamat hogy elférjen a többi.


a folyamat kb 1 év, utána másfél év amíg éjszakaival szabályozza a fogakat ezt fokozatosan kell elhagyni, hogy a fogak hozzászokhassanak a helyükhöz. így hogy naponta , hetente 1 éjszaka, havonta 1, két havonta egy, stb... de ezt majd az orvos megmondja.

2019. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!