Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehetséges, hogy sikertelen a...

Lehetséges, hogy sikertelen a gyökérkezelésem?

Figyelt kérdés

Az egyik fogam egy hosszas procedúrával gyökérkezelve lett. Az ideiglenes tömés után viszonylag hosszabb idő, kb. 3 hét telt el, mire a végleges tömést megkaptam. Ez idő alatt, ahogyan kopott le az ideiglenes tömés, néha éreztem annak a cuccnak az ízét, amit az utolsó kezeléskor töltöttek be a csatornáimba. Ez nem tudom, hogy baj-e, de bennem felmerült, hogy lehet, hogy nem normális.

Amiért leginkább gyanakszom, hogy valami nincs rendben, az a kellemetlen szájszagom, ami talán úgy érzem, ez a fog felől árad szét a számban, de lehet csak odaképzelem. Nem nagyon intenzív, de mondjuk fogmosás után 1 órával már érzem és kifejezetten úgy tűnik, hogy abból az irányból terjed szét. A másik gyanús dolog, hogy volt egy göb vagy kitüremkedés az ínyemen ez a fog mellett, amiből, ha megnyomtam, akár váladék is jött. Interneten mindenhol azt olvastam, hogy ez a gyulladás jele, de a fogorvosom meg azt mondta, hogy ez azért van, mert nem mosom meg rendesen fogmosás közben az ínyemet, és dörzsöljem jobban. Nem tudom, kinek van igaza, de hiába dörzsölöm jobban, nem tűnik el... Ha pedig a gyulladás miatt lenne, akkor el kellett volna tűnnie már, mivel 5 hónapja lett vége a kezelésnek, viszont még mindig megvan, bár talán most kisebb. Harmadik, hogy erősen hullik a hajam és a hormonjaim és más dolgaim rendben vannak, szóval azt vártam, hogy a gyökérkezeléssel majd ez is jobb lesz, de egyáltalán nem. Persze ennek állhat más is a hátterében és ki fogom magam vizsgáltatni jobban, de mégis lehet ide tartozik.

Szóval szerintetek mi lehet a helyzet? Hogy lehet ellőnirzni egy gyökérkezelés sikerességét? Röntgennel? Az baj, ha se a kezelés elején, se a végén nem lettem röntgenezve?



2019. nov. 21. 12:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Kérjél egy RTG felvételt. 2 héttel a gyökértömés után már látni lehet, hogy van e valami gyulladás a gyökér végén.
2019. nov. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Se az elején se a végén nem volt röntgen? Nem semmi orvosod van. Arról nem is beszélve hogy akkora baromságot mond hogy nem jól mosod a fogad. Annak a fognak semmi keresni valója a szádban mint látod továbbra is panaszt okoz. Az elején is szoktak röntgent csinálni mert ha görbe a gyökér semmi értelme a kezelésnek mert nem tudja rendesen kitakarítani. Menj másik orvoshoz aki tudja is hogy mit csinál nem csak kókányol oszt jól van az úgy.
2019. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Keresek új orvost!
2019. nov. 22. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!