Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az összes hátsó fogam tömött...

Az összes hátsó fogam tömött vagy szuvas. Érdemes lenne kihúzatni az összeset?

Figyelt kérdés
Hamarosan ti-zen-hat éves leszek, és még mindig nincs fogszabályzóm. A szüleimnek nem telik rá, pedig a fogaim nagyon csálék (a szemfogam eléggé fel van csúszva (farkasfog) és kicsitt mellette és alatta nőtt ki a metszőfogam; ha beszélek úgy néz ki mintha hiányozna egy fogam:( ). Már kicsúsztam az időből szerintem, nem csak az életkorom, hanem a várólista is, ami bármennyi idő lehet. Önbizalomhiánnyal üzdök, nem merek beszélni, nevetni pedig főleg nem. Ezek mellé jön, hogy szinte az összes hátsó fogam rossz. Vagy tömték vagy most szuvasak éppen, szóval be kell tömni őket. Gondolom ez is megnehezíti a fogszabályzást, hogy sok tömött fogam van és a többi is elég ramaty állapotban van. Nagyon elkeserít ez a dolog, élni sincs kedvem. :(
2019. okt. 27. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Konzultálj egy fogorvossal! Hidd el, van ahol menthető még a fogad! Pénzed van? Mert szerintem ennyi szuvas foghoz kb minimum 100 ezer ft lesz...
2019. okt. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem csúsztál ki az időből. 18 év alatt lényegesen olcsóbb. A tömések TB alapon ingyenesek. Ha menthetőek még a fogak, ne húzasd ki. Miután rendbe lettek téve, kereshetsz egy fogszabályozással foglalkozó orvost. Az nem kifogás, hogy 'nem telik rá'. A legolcsóbb készülék is hatékony, sok helyen részletfizetést is lehet kérni.
2019. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!