Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem hat a Xilox?

Miért nem hat a Xilox?

Figyelt kérdés

Bölcsességfogam vagyis néha több is fáj, de az egyik iszonyúan, a fogorvosom felírt egy erősebb fájdalomcsillapítót a xilox-ot. Kezdetben hatott, de most van amikor nem hat és megint iszonyú fájdlamaim vannak, de a tűnetei valamennyire jelentkeznek, néha hasfájás stb.


A kérdésem, hogy probléma az, ha melegvízzel vagyis inkább langyos vízzel veszem be? (érzékenyebbek így a fogaim is, és nembírom a hideget)

Vagy nekem még erősebb kéne? 188centivel 125 kilo vagyok kb

20 éves fiú



2019. nov. 26. 22:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igen. Azért kell gyomorsavcsökkentő, mert a fájdalomcsillapítók rontják a gyomornyálkahártya keringését, amit így könnyen kikezd a gyomorsav és gyomorfekélyt lehet kapni.
2019. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, a gyomorvédös válaszolóhoz lenne kérdésem!! Pont erre az esetre kértem háziorvostól és gyógyszertárostol gyomorvédöt. Hogy a fájdalomcsillapító bántja a gyomrom és nem szeretném ha baj lenne. Kaptam Quamatelt, de amúgy olyan volt mintha nem értenék a problémám, nekem nincs gyomorsavam, "csak" fájt a gyógyszertől. Szóval a kérdésem: mit kérjek, hogy értsék? Vagy a Quamatel jó? Amúgy már jobb a helyzet de lesz még fogmütétem és semmi jóra nem számítok, ott sem :(

Köszi a választ!!

És bocsi az offért


Kérdezőnek üzenem, szedesd ki a szemét fogad mihamarabb! Sok sikert.

2019. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A Quamatel gyorsan hat pár óra alatt. Akkor jó, ha maximum pár napig akarsz fájdalomcsillapítót szedni.

Ami én szoktam ajánlani az a pantoprazol jóval jobb a hatása mint a Quamatelnek de azért egy-két nap kell, amíg lesz hatása, tehát akkor jó, ha mondjuj minimum egy hétig szedsz fájdalomcsillapítót.


És igen, érdemes őket szedni fájdalomcsillapító mellé.

2019. dec. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Gyógyszerész egyébként nem tud normális gyógyszert adni erre recept nélkül. A Quamatelnek is csak a legkisebb dozírozása vénynélküli. Az viszont ha a háziorvosod nem érti, hogy fájdalomcsillapító mellé szeretnél gyomorvédőt szégyen. Sajnos nagyon sok kolléga egyszerűen ki van öregedve a szakmából és teljesen ki is vannak égve (mondjuk erről nem feltétlenül ők tehetnek), már csak megszokásból dolgoznak. Mondjuk ez a gyomorvédő téma akkor is alap.
2019. dec. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!