Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Aki csináltatott hasonlót...

Aki csináltatott hasonlót fogászaton mostanság, választ adna néhány kérdésre?

Figyelt kérdés

Fogászaton milyen árak vannak, vagy hogy csinálják az ilyen dolgokat?

Elöl ramatyok a fogaim oldalt is, viszont az nem érdekel annyira, büdösnek nem büdös a szám, szóval amennyire tudom ápolom még így is, hogy már kis koromban elrontottam őket a rengeteg édességgel, és lekopott az összesről a zománc vagy mi. Szóval ezekkel már nem igen lehet mit kezdeni, hogy normális színük legyen. Elöl ha szeretnék valami olcsó műfogsort, vagy hogy hívják ezt, koronát tenni rá, az mennyibe kerül általában? Mondjuk az elől lévő fogakra tetetnék, szemfogaktól kezdve arra a 6 forga, vagy még kijjebb 1-2vel, hogy ne látszódjon nagyon eltérés. Milyen árakra számíthatok, és milyen eljárások vannak ilyen esetben? Még egész épek a fogaim, gondolom ilyenkor csiszolni fognak belőle és úgy tesznek rá a kiválasztott anyagú koronákból nem? Elnézést ha hülyeségeket hordtam össze, csak ezeket tudom egyelőre.


2019. nov. 28. 13:47
 1/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen,lecsiszolják. Úgy számold,hogy egy korona és egy pótolt tag ára 25ezertől csillagos ég.Ebből általában 25ezer,ha sztk-ban oldod meg,magánnál kb. 40ezer egy tag,de ott plusz minden mást felszámítanak,pl ha gyökérkezelni is kell,vagy tömni,stb.
2019. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jó a fog, akkor nem kell korona, kerámia héjjal is szép lesz. Kérj árajánlatot a kiszemelt fogászaton, legalább a hátsó fogaidra is mondanak megoldást.
2019. nov. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha elmegyek egy ilyen fogászatra, az is 50ezer, ha csak megnézik, és megkérdezem mik a lehetőségeim stb? Vagy az ingyenes ?
2019. nov. 28. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mit kell csinálni.

Ha nagyon sok fogad rossz akkor egyszerűbb lecsiszolni és hidat csináltatni. Ez százezres tétel.

Műfogsor vagyis a protkó legyen a legutolsó mert ahhoz ki kell húzni a fogakat.

A legjobb szerintem az implantátum, de ugye ahhoz is ki kell húzni őket.


Nekem egy implantátum van koronával és 2 sima korona. Mindennel együtt (ebben a kezelések is benne vannak - 4 hónap) durván 500 ezer Ft volt.

2019. nov. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:

Magánban azért is fizetsz,ha csak odamész tanácsért,mondjuk az nem 50ezer,10-20 között van,de sok helyen beszámítják kezelésbe,vagy ha oda nem is,akkor kedvezményt kapsz.

Azt elfelejtettem,hogy nem biztos,hogy a korona lesz a megoldás,van más módszer is,ha csak a zománccal van gond vagy csak letörve van.

2019. nov. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Több magánban az állapotfelmérés ingyenes, ilyet keress.
2019. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Olyan, hogy régen nem ápoltam, és úgymond elkopott a felszíne, elvileg a zománc teljesen vagy ilyesmire emlékszem, hogy mondta a fogorvosom még anno. Viszont itt nem csinálnak semmit, mert nem ide vagyok állandóra bejelentve, albérlet miatt ügye nem lehet megoldani sajnos.
2019. nov. 28. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!