Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bent van a vérdugó, mégis vérzik?

Bent van a vérdugó, mégis vérzik?

Figyelt kérdés

Kedden délután 5 fele húzták ki felülről az első nagyőrlőfog, ez elég nagy fog ugyebár, 3 gyökere volt, volt is vele egy kis szenvedés a dokinak, de egy fél perc alatt kiszedte kb, de most nem is ez a lényeg.

Nagyon nehezen állt el a vérzés, este fele kezdett csak majd megalvadni a vér, onnantól már nyugodtabb voltam, mert eléggé vérzett, és nem akart elfele állni, meg megalvadnia sem nagyon, de sikerült késő estére.

Szerda reggelre már láttam, hogy ott volt a szürke vérdugó, jött a csütörtök, azt vettem észre, hogy kisebb mint egy nappal előtte volt, nyilván, egyre kisebb, és kisebb lesz, mert vagy felszívódik, vagy kiesik majd. Mai nap többször nézegettem, és nagyon picit láthatóan egyre kisebb volt, és most estére elkezdett picit szivárogni a vér belőle, pedig benne van a vérdugó. Nem tudom, érdekes kérdés lehet ez, de túl hamar szívódna fel, mint ahogy a seb gyógyulna?

Húzás óta amúgy még mindig van egy tompább fájdalom folyamatosan, néha lüktető.

Kicsit szivárog, de benne van, nem esett ki, érdekes..



#fog #foghúzás #vérdugó.
2019. nov. 28. 22:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A vérdugó nem szívódik fel főleg nem 1-2 nap alatt. És kisebb sem lesz 1 nap alatt. Az legalább 1-2 hátig ott van.

Annak az a szerepe hogy befedje a lyukat és könnyebben betudjon gyógyulni. Ha kiesik akkor az baj, mert jó sokára gyógyul meg és begyulladhat.

Ha 2 nap után is vérzik akkor vissza kell menni az orvoshoz.

2019. nov. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!