Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyi idő volt még megszoktát...

Mennyi idő volt még megszoktátok a fogszabályzòt? És mennyi ideig volt nektek fent?

Figyelt kérdés
Most fogják felrakni az állandó fogszabályzòt, így karácsony előtt, és kìváncsi vagyok kinek hány nap vagy hét kellett ahhoz hogy megszokja, és könnyen tudjon vele újra enni. Karácsonyig lesz két hetem, hogy megszokjam. Felnőtt fejjel belevágok, már izgulok, és a végét is várom. Elméletileg csak egy évig kell fent lennie, alsò és felső is. Tudom türelmesnek kell lenni, de olyan boldog leszek ha végre nekem is szép szabályos fogaim lesznek.

2019. nov. 30. 16:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Felső volt egy évig. Az első 2-3 napban szinte egyáltalán nem bírtam enni, annyira fájt. Utánna a puhább dolgok mentek, de rendesen kisebesítette a szám.

A felrakása után egy héttel elutaztam nyári táborba 10 napra, ahol ugye nem nagyon tudtam válogatni ételekben, ha nem akartam éhenhalni.

A végére már egyáltalán nem zavart, hagyni kell, hogy betörje a szád. A patikában lehet hozzá venni viaszt, ha azt ráteszed nem fogja annyira kisebezni.

2019. nov. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ùgyis muszáj lesz enni, szòval egyre könnyebb lesz gondolom. Szerintem inni fogok gyulladáscsökkentő teákat is, biztosan az is segít majd helyrehozni a számban az ìnyem irritáciòját.
2019. nov. 30. 20:17
 3/14 anonim ***** válasza:

én fél év után sem bírok normálisan enni :( az első fogaim nagyon érzékenyek, így harapni kb semmit nem tudok. Azt tegyük hozzá, hogy nekem eléggé kuszák voltak elöl és fél év alatt teljesen rendbe tette a fogszabi, ami a doki szerint is nagyon gyors, másoknál 2x ennyi idő szokott lenni. Szóval én betudom ennek :D

Rágni nagyjából tudok, mert a hátsó fogaim lassan mozognak.

29/N

2019. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. És még mennyi ideig lesz fent neked?
2019. dec. 1. 12:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem 2017 decemberében rakták fel a felsőt, februárban az alsót. Idén november végén szedték le.


Nekem is ugyan az volt, hogy az elsőket fél év után se tudtam használni annyira érzékenyek voltak.


Amúgy úgy számolj, hogy akkor 1 évig lesz fogszabályzód, utána pedig éjszakai jön.


Nekem sajna 4-5 évig kell hordanom az éjszakait.:D

2019. dec. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akkor jò sokáig volt fogszabályzòd. Nekem ha leveszik az állandòt, akkor fix helybentartòt ragaszt fel a fogaimra belülre, és az ott lesz kb. két évig vagy akár hosszabb ideig. Ìgy nem kell bajlòdnom az éjszakaival
2019. dec. 1. 15:56
 7/14 anonim ***** válasza:
nekem is van helybentartó de az éjszakai is szükséges.
2019. dec. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen erre én is gondoltam, hogy lehet kellene mindkettő. Az a biztos.
2019. dec. 1. 21:09
 9/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából 2-3 hétig volt totál irritált a szám belülről, ahol dörzsölte a fogszabályzó. A mai napig kisebesedik egy-egy helyen, pedig 7 hónapja van fent. Mindennap kétszer használok szájvizet, ha valahol sebes lesz, ott többször ecsetelem egy nap Chlorhexameddel és szoktam egy pici viaszdarabot tenni a tappancsra, hogy ne irritálja tovább, így 1-2 nap alatt jelentősen javul. Most pl. van egy csinos rugóm, egy hónapja küzdök a sebesedéssel miatta, ráadásul ez valamennyit mozog, így viaszolni sem tudom, leesik róla.

Enni szerintem sosem lehet vele ugyanúgy, mint nélküle. Egyszer haraptam bele vele pizzába, ami egy breketbe, vagyis 8 ezer forintomba került. Hát ennyit nem ért. :D Inkább tépkedek mindent, vagy eszek késsel-villával pici falatkákat. Összességében meg lehet szokni, együtt lehet vele élni. Aktiválás után 1-2 nap érzékenyebb, illetve olykor váratlanul jön egy-egy nap, amikor itt-ott jobban fáj, de én perverz módon élvezem, imádom érezni, hogy dolgozik, vagy is van értelme!

Arra nagyon figyelj, főleg ha aftára hajlamos vagy (én az vagyok), hogy a szájhigiéniát sokkal erősebben tartsd be és kezeld a sebeket, hogy kordában tudd tartani, ne legyenek belőle fertőzések!

2019. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2019. dec. 2. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!