Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bolcsessegfog okozhatja...

A bolcsessegfog okozhatja vagy masik fogammal van baj?

Figyelt kérdés

Masfel hete huztak ki a bal also es a bal felso bolcsessegfogamat. A felso helyevel nincs gond, nem is volt, nem fajt es nem faj. Az alsot varrta a doki, ezen a heten penteken szedtek ko a varratokat, egy hetig volt benne. Mar elotte is erzekeny volt a seb, bar eleg nagy is volt a fogam. Olyan, mintha gyulladt lenne, kineztre nem latszik semmi, nem dagadt fel, nem kekult be, nem gyulladt be. Viszont az ezoldali also otos fogam sajog. Gyokerkezelt fog, szoval nem nagyon kene neki. Kajara, hidegre nem erzekeny. Lehet, hogy a kihuzott bolcsessegfog sugarzik at? Ezen az oldalon nincs negyes es hatos fogam (korabban ki lettek huzva), szoval a bolcsessegfogam utan ket orlo fogam van, nem tobb. A hetes fogam erdekes mod nem faj, csak az otos. Nem elviselhetetlen a fajdalom, csak zavaro, Algoflex fajdalomcsillapito elmulasztja. Varjak meg ezzel, vagy lehet gond az otosommel?

22/L


2019. dec. 15. 13:41
 1/4 A kérdező kommentje:
Ha az otosom faj, akkor erzem, hogy az also bolcsessegfog helye is sajog. Volt mar valakinek ilyen?
2019. dec. 15. 13:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Hol húzták ?


Nekem anno mikor húzták az egész fogsorom sajgott tőle. Hasonló érzés volt, mikor fogkőeltávolítás után érzékennyé vált az összes fogam.


A bölcsességfognak a gyógyulási ideje, bár attól függ mennyire volt mély, de általában 3-4 hét. Az, hogy varratszedés után 2 nappal fáj a környezete azzal nincs semmi különös szerintem.


Szerintem várj vele, ha 1 hónapja lenne ez akkor azt mondanám, hogy menj rendelési időben és nézz rá, de szerintem még túl friss, hogy emiatt pánikolj.

2019. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekem ebben az egy fogamban osszpontosul a fajdalom valamiert. :(
2019. dec. 15. 14:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg átsugárzik. Nekem sokáig volt ez a műtét után, már azt hittem rossz a fogam, csak az volt gyanús h mindig másik sajdult meg. De főleg a tömött nekem is.

Várj amíg teljesen meggyógyul a helYe, majd csak utána fog kikerülni, ez okozta-e, de szerintem jó eséllyel a fog eltávolítás okozza a panaszt.

2019. dec. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!