Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jövő héten már nem lesz a...

Jövő héten már nem lesz a körzeti fogorvosunk, viszont két fogam között fájdalmat érzek. Maszekra nincs pénzem ( és gondolom már ők sem lesznek) Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már december elején bejelentkeztem vele, de csak januárra kaptam időpontot ( fájós foggal), ami egyre inkább fáj azóta. Amikor időpontot kértem még nem igazán éreztem, csak azt mondtam, rendbe szeretném tetetni, mert valószínűleg lyukas és érzékenyebb a kelleténél.

Ha ügyeletre kell menni, hogy mondjam meg hogy melyik fáj, ha lehet, hogy mind a kettő lyukas?


2019. dec. 15. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Sehogy nem kell megmondanod, majd ők eldöntik melyik lehet, ha te nem tudod.

Amikor pedig időpontot kérsz, akkor pedig őszintének kell lenni. Ha fáj, eleve úgy kell felhívni őket, hogy fáj és legrosszabb esetben be lehet menni akutan, időpont nélkül is. Így karácsony előtt rádöbbenni, hogy nem biztos, hogy kibírod az időpontodig egy kicsit amatőr dolog, mondjuk úgy butaság volt. Az ügyelet sürgős esetekre van fenntartva, vagyis ha állandó fájdalmat érzel, amire már fájdalomcsillapítot is kell bevegyél. A kicsit érzékeny, ha úgy fordítom a fejem nem ügyeleti eset. Tehát azt kell eldöntened neked ez most mennyire panaszos.

Tanulság: tessék ezekre előbb gondolni. Az országban sok helyen nem megoldott az ügyelet, 50 kmeket kell miattuk utazni, ott csücsülni akár órákat, mire az ember bejut, majd hallgatni a szent beszédet, hogy miért most jut az ember eszébe ezzel odamenni, amikor ez ilyen ennyi és ennnyi ideje, meg amúgy sem akut életveszélyes állapot. Nem feltétlenül jó élmény, jobb az ilyet saját orvosoddal megoldani.

2019. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én mondtam hogy fáj a fogam.

"Idézem" Nem tudjuk fogadni, mert a doktornő be van táblázva.

Ha annyira fáj, akkor van ügyelet, keressem fel azt.

Akkor miről beszélünk, kedves válaszoló?

2019. dec. 17. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!