Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen szájszag, lepedéke...

Kellemetlen szájszag, lepedékes nyelv. Nagyon megkeserítik az életem. Mit tudnék tenni ellenük?

Figyelt kérdés

Már a 2. éve küszködöm a kellemetlen szájszaggal.

Nem merek emberek közé menni, beszélni etc.

A lányokat is ezért küldöm el magam mellől, mert úgy sem értenék meg...

A nyelvem is lepedékes, illetve középen egy kisebb mélyedés található.

2 kérdésem lenne:


1. Okozhatja-e a (csak) lepedékes nyelv a kellemetlen szájszagot, vagy valami más áll a dolgok mögött?


2. Ha elmegyek orvoshoz, és mondjuk kiderül, hogy x betegség miatt van kellemetlen szájszagom, vagy éppen gomba miatt, akkor hogyan fogom észrevenni a változásokat?

Kicsit hülyén fog hangozni, de szagoltassam meg a leheletem mondjuk reggel vagy este?


Kérlek szépen írjatok ha tudtok tanácsot, tapasztalatot, mivel ez nagyon sok ember életét megkeseríti, köztük az enyémet is. Eléggé mély ponton vagyok, mivel most lenne egy kialakulo kapcsolatom, és ezt nem akarnám eldobni emiatt...


16/F



2020. jan. 3. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok minden okozhatja. Reflux emésztőrendszeri betegségek a nyelved miatt. Rossz fog a szádban lehet el kellene menni fogászatra is ha meg nem voltál vagy regen voltál. A tul sok vagy túl keves fogmosás. Esetleg ha van mandulád mandula kő vagy egyéb légúti megbetegedések. Ez a fül orr gégész területe.

Én első körben hozzájuk mennek el meg a hazi orvoshoz. Meg változtatnék az étkezésemen, illetve ha nem iszol eleget akkor napi 2-3 liter víz.

Vannak öblögetők a lepedéket a nyelvedről fogkefével is leszedheted.

Én azt tanácsolom hogy indulj el valamerre ez a te érdeked is hogy jobban erezd magad. Nyugi az orvosok azért vannak hogy ha bajod van akkor elmenj hozzájuk. Ennel mar sokkal cikisebb problémával is fordultak orvoshoz. Illetve köti őket a titoktartás senki nem fogja megtudni mi bajod van.

2020. jan. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is büdös volt a szám senki nem mondta de rájottem magamtol. Egyszer vettem fogselymet elkezdtem pucolni a fogaim közt és rohadt büdös volt.


Szóval ottmarad a kaja a fogak között és az nagyon tud büdösödni ajánlom próbáld ki te is ezt szagold meg az ételdarabokat a fogselyemről ha büdösek az volt a ludas.

Sűrűn nölnek a fogaim nekem a fogmosás kevés ezért napjában 3x fogselymezek aztán pedig listerinnel öblögetek.

Használj te is szájvizet átmentileg az is segit. Illetve rágózz.

2020. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A lepedékes nyelv hasi gondokra utalhat
2020. jan. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogselyem, fogkő eltávolítás. Ha ez nem segít gasztro. szakorvos.
2020. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!