Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen a szájszagom,...

Kellemetlen a szájszagom, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A kellemetlen szájszagom már 8. osztályban is jelen volt, 1-2 osztálytársam jelezte is ezt felém (ki tudja, hogy előtte volt, vagy sem).

Ekkortájt keletkezhettek a lepedékek a nyelvemen is, bár mondjuk meg mondom őszintén, ezt sem tudom pontosra mondani. :(

Elballagtam, s átmentem a 9. osztályba, ahol édesapám is jelezte ezt felém (nem vele élek), és mondta hogy ápoljam a fogaim (8. évvégén kezdtem el figyelmesebben ápolni a fogam, és 1 lyukas fogam sincsen azóta).

Elkezdtem rágót használni, esélyt adni arra, hogy talán elnyomja a szagot, ami kifelé árad (2 nap alatt használok el 1 csomagot).

De a szájszag még mindíg fentállt, és édesapám mostmár azt ajánlotta, hogy forduljak orvoshoz. Édesanyám 3 év alatt csak 2-3x észlelte a szájszagot, mivel Neki nincsen autója, ezért nem beszélek vele olyan közelről, lehet ezért nem érezhette (viszont apa még a bevásárlóközpontban is megérezte a szagot).

A szájszagról ennyit.



Lepedékes nyelv.

A nyelvemen fehér lepedék van most jelenleg eléggé észlelhetően (Már legalább 1,5-2 éve).

A közepén pedig egy kisebb "mélyedés található :D

Olvasgattam, hogy mi okozhatja mivel lehetne enyhíteni.

Pont ma néztem egy módszert, ami a Szódabikarbóna+citromlé kombinációt ajánlotta.

Ezt ki is próbáltam, és láthatóan enyhült a fehérség a nyelvemen.

Ezért sem merek nagyon kapcsolatot kialakítani, és ha ezt elmondanám egy lánynak, tuti többet nem foglalkozna velem :/


Viszont most feltenném a nagy kérdést, hogy forduljak-e orvoshoz vagy sem?



Ui.:Köszi szépen ha végigolvastad, ha esetleg Te is jártál hasonló cipőben, akkor ezesetben a tapasztalatokat is elfogadom



2020. jan. 2. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorprobléma, májprobléma. Keveset eszel rossz a bélflorád egyél több kefirt napi szinten 1-2 hónapig meg ami jót tesz a gyomornak
2020. jan. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a kommented, és esetleg a változást hogyan fogom észrevenni? Vagy kérjem meg édesanyámat, vagy valakit, hogy reggel-este szagolja meg a lehelletem?
2020. jan. 2. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Háziorvos és fogorvos- hozzájuk kell elmenned
2020. jan. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérj haziorvostol egy nagy labort (vizelet, vér).

Fogorvos tegye rendbe a fogaid (szuvassag mentesites, fogkő leszedes)

Ezen kívül érdemes egy gasztroenterologust felkeresni.

Fogselyem!!!

2020. jan. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg mandulaköved van, és attól fehér is a nyelved. Lekaparható a fehérség a nyelvedről?

Sajnos nekem is ez van, ki lehet nyomkodni (nem kellemes) de újra termelődik rövid idő alatt. Mandulakivétel a másik opció

Persze ha van mandulád. :)

2020. jan. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen van mandulám, és csak egy kis része lekaparható.

Viszont a szódabikarbónás citromlé egész jól tisztította egy ideig.

Ha publikus akkor megkérdezhetem, hogy nálad jelentkezik-e a kellemetlen szájszag?

2020. jan. 3. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!