Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik korona a legszebb ezek...

Melyik korona a legszebb ezek közül?

Figyelt kérdés

A fogorvos honlapjáról szedtem ezeket, ahová tervezek menni.


-Cirkónium-oxid vázas kerámia korona/hídtag

-Anatomikus cad-cam cirkon (Prettau) korona/ hídtag

-Litium-diszilikát fémmentes kerámia korona, héj

-Cad-cam lézerszinter fémkerámia korona/hídtag

-Titánvázas cad-cam kerámia korona/hídtag


Mivel nekem van egy hiányzó fogam, így gondolom hidat kell csinálni, tehát nem mindegyik jöhet szóba.


A Titánvázas cad-cam kerámia korona és a Cirkónium-oxid vázas kerámia korona között milyen esztétikai különbséget vannak?


Köszönöm.


2020. jan. 18. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én fogorvosom három félét sorolt fel, amikor kitört elől a fogam. Sajnos a nevükre nem emlékszem, csak arra, hogy volt egy olcsó, meg két drágább. Azt mondta, egyforma erős mind, csak a legolcsóbb esztétikailag elmarad a másik kettőtől. Én a legdrágábbat választottam, de a fogorvosom azt mondta, még a fogtechnikus beleszólhat, hogy ő melyiket javasolja. Végül a közepesen drágát készítette el a fogtechnikus, ami egyébként esztétikailag nem tér el a legdrágábbtól. Kinézetre olyan, mint a sajátom volt.
2020. jan. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A felsoroltak közül a fémkerámia korona a legolcsóbb, az esztétikailag a legrosszabb, azt ki is zárom.


A legdrágább ezek közül a fémmentes kerámia korona héj, viszont olyan biztos hogy nem készíthető nekem.


Tehát a cirkónium-oxid vázas kerámia korona (55e), illetve a Titánvázas cad-cam kerámia korona (50e) maradt.

2020. jan. 18. 17:22
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, akkor a titánvázas koronát ki is zártam, találtam róla információt.


Azt írják, hogy nem jó az áttetszősége, így front fogakhoz nem javasolják, illetve szürkés elszíneződés jelentkezhet az íny szélénél.


Tehát szerintem marad a cirkon.

2020. jan. 18. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!