Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Frontfogaimra fogok kapni...

Frontfogaimra fogok kapni koronát, de tartok tőle. Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lecsiszolja a Doktornő a kettő frontfogamat, és koronát tesz rájuk, esztétikai okokból. Egyrészt igazán szeretnék már szép fogsort, de másrészt kissé tartok is a végeredménytől, mivel mégiscsak elveszítem a fogam jelentős részét, amit visszacsinálni már nem lehet. 25 éves vagyok, így pláne félek tőle, hogy esetleg elhasználódnak-e a koronák, vagy látható lesz-e, hogy nem valódi. Ami még nagy félelmem, hogy az ínynél látszódik majd egy kis sötétes terület, mert van egy koronám, aminél látszódik, bár hátul van. A színe is elüt valamelyest a többi fogamtól.

Kell hasonlóra számítanom? Most magándokinál vagyok, a kettő korona együtt 120.000 Ft lesz. Attól is félek, hogy ez esetleg "olcsó" anyag, és nem olyan strapabíró.

Kinek mi a tapasztalata? Főleg frontfogakat illetően érdekelne.

:)



2019. dec. 21. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Vallas csiszolast fog csinalni?
2019. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem beszéltünk róla, csak most néztem utána, mi is ez.

Igényes, modern rendelőről van szó, úgyhogy gondolom... :)

2019. dec. 21. 23:06
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én nem értek hozzá, de az egyik kolléganőmnek elől végig korona van, nem is vettük volna észre, ha nem mondja egyszer egy beszélgetés kapcsán. Neki már ilyen az 6 éve biztosan.
2019. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben attól függ, hogy ki csinálja!

Nekem 16 évesen lett a fenti két 1esen korona mert nagyon letört az egyik, sima körzetis csinál(tat)ta, észre sem lehetett venni. Aztán 31 évesen sajnos oda jutottam, hogy fent 9 (ezt a kettőt is bele értve) fogra kellett... Magánhoz mentem, drága fogat választottam, hogy biztos jó és élethű legyen - minden szempontból pocsék! Iszonyatosan műnek néz ki, mindenhol hézagok vannak...

2019. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bárcsak iszonyatos mufogaim lennének újra már.
2019. dec. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!