Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Melyik fogpótlás a legszebb...

Melyik fogpótlás a legszebb esztétikailag?

Figyelt kérdés

Gondolom nem a fémkerámia, amit a fogorvos javasolt...

Egyébként maszek fogorvosnál vagyok, de attól félek, hogy mást nem csinál, vagy nem vállal, csak fémkerámiát..Ez lehetséges?


És amúgy melyik a legszebb? a porcelán korona?


2020. jan. 10. 17:57
 1/8 rtomika válasza:
A legszabb, legtartósabb azaz implantátum. Csak nagyon drága, meg elég macera, de ha egyszer kész......... :D
2020. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg nekem híd kéne.
2020. jan. 10. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
A legszebb az implantátum. Nekem is van 4 impplantátum fog. A felsőre viszont bármennyire szerettem volna nem tudta megcsinálni, gyerekként volt egy komoly autóbalesetem amikor a felső arccsontom durván eltört. A csont beforrt, de gyenge. Így korona lett. Nekem középkategóriás fémkerámia van. Én amikor nézem a tülörben, úgy látom, hogy nem olyan mint az igazi.. de mások mind azt hiszik valódi fog. Implantátumnál már én sem tudom megkülönböztetni az igazitól.
2020. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem porcelán korona van, elől, belül fémes, de az nem látszik. Nagyon szép fehér, nagyon természetes! Sokan el sem hiszik, hogy nem a saját fogaim. Felül 12.darab van, vagyis híd.
2020. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Cirkón. Nincs benne fém.
2020. jan. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A cirkón elvileg nem valami jó... Legalábbis sokan panaszkodtak rá.


De létezik teljesen tiszta porcelán fog is igaz? Nekem olyan kéne.

2020. jan. 10. 19:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Vannak fémmentes fogpotlások. Nézd meg a neten az orvosod mit ajánl. A cirkón is az, meg a litium diszilikát is. Èn nem hallottam rosszat a cirkónról, igaz nem is beszéltem senkivel, akinek van.
2020. jan. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos esetekben le kell mondanunk a porcelánkorona viseléséről. Nem helyezhető fel porcelánkorona erősen kopott fogakra, ugyanígy súlyos mélyharapás esetén sem. Abban az esetben sem használható a porcelánkorona, ha a koronázni kívánt fog preparált csonkja rövidebb, mint 4 mm.


Ezt találtam.

Nekem megnézte magánorvos és nem vállalta mert azt mondta hogy minimum másfél mili kellene hogy megcsapozza.

2020. jan. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!