Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Még sose voltam fogorvosnál,...

Még sose voltam fogorvosnál, mennyire lesz gáz a helyzet?

Figyelt kérdés

Csak kötelező iskolai ellenőrzéseken voltam. Ott a doki elmondta, hogy nem vészes a helyzet, de egyik délután menjek vissza leszedni a fogkövet.

Azóta eltelt jó pár év... 23 éves vagyok és van pár lyukas fogam + fogkő is. Még nem fáj egyik se. Állandóan halogatom a fogorvost. Mit fog szólni? Égő lesz nagyon.

Azt se tudom mi a menete ennek az egésznek. Gondolom időpontot kell kérni, és indokolni kell miért.


2019. nov. 4. 13:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Addig jobb megcsináltatni, amíg nem fáj semmi sem. Telefonon időpontot kell kérni és a problémádról csak azért kérdeznek, hogy előreláthatólag mennyi időt szánjanak rád. Az első mindig egy állapotfelmérés - magánrendelőben panoráma röntgent is csinálnak (beállsz egy gép alá, ami körbeforog a fejed körül), majd a látottak alapján a fogorvos elmagyarázza, hogy milyen teendő van a fogaiddal. Ezután még a tömések előtt javasolt lenne a fogkövet eltávolítani - ugyanis a tömés készítésénél zavaró a jelenléte (lehet alatta szuvasodás, illetve gyulladásban tartja az ínyt). Abszolút fájdalommentes a dolog és ha mégis érzékeny lenne az íny, akkor elég csak egy lidocain sprayvel befújni.

Töméshez már indokolt lehet zsibbasztást (csúnya szóval szurit) adni. Hátsó fogaknál nem olyan vészes, metszőfogaknál lehet inkább kellemetlenebb. De akár mennyire is rossz, azt az 5 másodperc szurit megéri kibírni, minthogy a fúrásnál szenvedj. Sokan megijednek tőle, hogy ezt ínybe kapják, de egy oltás vagy egy vérvétel sokkal fájdalmasabb (tapasztaltam).

Ha még tényleg nem volt semmiféle fogászati kezelésed, ezt bátran mond meg a fogorvosnak. Senki se fog érte elítélni, hiszen a lényeg hogy most elhatároztad magad. És ha szeretnéd, előre szólnak minden lépésnél hogy mit csinálnak, mi lesz a következő, mennyi van még hátra stb.

Sok sikert!

2019. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!